Menu

JP Morgan vytvára prvú krypto-menovú banku podporovanú americkou bankou

0 Comment


JPM Coin je prvou digitálnou menou, ktorú podporuje významná americká banka.
 
Krypto-mena, ktorá beží na technológii blockchain, bola úspešne použitá na presun peňazí medzi bankou a klientskym účtom.
 
Firma hovorí, že vidí potenciál v používaní digitálnych mincí na zníženie rizika a umožnenie okamžitých prevodov.

mince
 
Hoci generálny riaditeľ JP Morgan Jamie Dimon verejne kritizoval Bitcoin – prvú existenciu krypto-meny – pri viacerých príležitostiach banka tvrdí, že "vždy verila v potenciál technológie blockchain".
 
"Sme naklonení na menu, ak sú riadne kontrolované a regulovaná," Umar Farooq, Morgan hlava Digitálne Treasury služieb a Blockchain, napísal v on-line Q & A stránky .
 
Virtuálne meny môžu byť použité na zaplatenie vecí v reálnom svete, ako je hotelová izba, jedlo alebo dokonca dom.
 
Digitálne tokeny sú držané v online peňaženkách a môžu byť odoslané anonymne medzi užívateľmi.
 
kalkulačka

Z tohto dôvodu sú krypto-meny atraktívne pre ľudí, ktorí chcú nelegálne nakupovať na webe Dark – časť internetu, ktorá nie je indexovaná vyhľadávačmi.
 
Blockchain je kniha informácií, ako sú transakcie alebo dohody, ktoré sú uložené v sieti počítačov.
 
Táto informácia je uložená chronologicky, môže ju zobraziť komunita používateľov a spravidla ju spravuje ústredný orgán, napríklad banka alebo vláda.
 
Koncepcia bola navrhnutá tak, aby bola zaistená bezpečnosť a anonymita používateľov, a to zabránením neoprávnenej manipulácie alebo únosu siete.
 
Po publikovaní sa informácie v určitom bloku nedajú zmeniť. Ak sa ľudia pokúšajú manipulovať s týmito informáciami, je zrejmé.
 
Klient potom môže použiť mince na vykonanie transakcií nad sieťou Quorum banky s inými klientmi, napríklad pohybom peňazí alebo platbami v transakciách s cennými papiermi.
 
Akonáhle sú transakcie vykonané, držitelia JPM Coins ich môžu vykúpiť za americké doláre z banky.