Menu

Kontroverzné video americkej političky ostáva online

0 Comment


"Je tu napätie," povedal Facebook medzi povolením slobodného prejavu a zabránením šíreniu falošných správ.
 
„Tvrdo pracujeme na hľadaní správnej rovnováhy medzi povzbudzovaním slobodného prejavu a podporou bezpečnej a autentickej komunity a veríme, že redukcia distribúcie neautentického obsahu zasiahne túto rovnováhu.

porada.jpg
 
"Ale len preto, že niečo je povolené na Facebooku, neznamená, že by mal dostať distribúciu. Inými slovami, umožňujeme ľuďom, aby ju uverejnili ako formu vyjadrenia, ale nebudeme ju zobrazovať v hornej časti News kŕmiť. "
 
Podobne ako mnoho z „vyvíjajúcich sa“ politík Facebook, aj predpovedám, že Facebook tento postoj nakoniec zmení a tento klip odstráni a ostatným sa to páči. YouTube už mimochodom urobil tento krok.
 
Ale na tom nezáleží. Je príliš neskoro. Vzor, ktorý sme videli znova a znova, je teraz v plnom pohybe – a ukazuje, že sa málo naučilo, alebo aspoň zlepšilo, pokiaľ ide o manipuláciu s online platformami.
 
Misinformácie sa skrývajú v tieni, kým niečo v reálnom svete neponúka najmenšiu trhlinu, cez ktorú môže sprisahanie vyliať.

šablona.png
 
V rôznych on-line priestoroch a skupinách, klipy Speaker Pelosi, ktorý bol spomalený o 25% bol obehu, zdvihol tempo potom, čo demokrat obvinil prezidenta Trumpa z účasti na "krytie" cez jeho obchodné rokovania.
 
Vo štvrtok večer sa objavila sprisahania. Prezident Trump uverejnil klip z výstavy z firmy Fox Business, ktorá síce nebola doktorom, ale bola selektívne upravená tak, aby zobrazovala Congresswoman Pelosi ako tlačovú cestu prostredníctvom tlačovej konferencie. Úplné zábery ukázali, že to tak nebolo.
 
Mark Zuckerberg uviedol, že Facebook považuje odstránenie dezinformácií za prioritu
Nesprávne uvádzané udalosti, ako je tento, sa používajú na napájanie lží, ktoré na chvíľu prebývali na vzdialených miestach internetu a čakali na svoj okamih.
 
Opiera sa o silný ľudský inštinkt veriť, že bez ohňa nemôže byť dym. Ak sa o tom rozpráva toľko ľudí, musí sa niečo povedať o povestiach. Sociálne médiá sú dymové stroje, nie je potrebný oheň.