Menu

MINIMALIZMUS je trendom dnešnej doby

0 Comment


Ako sa vôbec môže stať, že náš šatník je plný vecí, no my si nikdy nemáme čo obliecť? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Nakupujeme nevedome. Odkedy máme na trhu reťazce, ktoré ponúkajú neustále obnovovanie tovaru za pomerne nízke ceny, nakupovanie je pre nás akousi zábavou. Často bývajú v obchodoch veľké zľavy, čím sa nás reťazce s určitosťou prilákajú. Mnohokrát to dopadne tak, že si kúpime kúsky oblečenia, ktoré nemáme ako kombinovať. Alebo si kúpime vec, ktorú máme raz oblečenú a kúpili sme ju len preto, že bola za dobrú cenu. Dobrou radou je napríklad to, že by sme mali ísť nakupovať konkrétne veci – ísť za svojím cieľom a nedať sa zlákať rôznymi akciami či limitovanými edíciami.

oblečení
 
AKO NA TO?
Každý, kto si chce vytriediť šatník a nakupovať správne, musí najskôr poznať sám seba. Musíte si jednoducho definovať svoj štýl. Chodíte často do posilňovne, do prírody, alebo si potrpíte na elegantné kúsky do divadla? Potrebujete do práce niečo špeciálne, alebo do nej môžete chodiť iba v jednoduchom tričku s džínsami? Cestujete, alebo trávite radšej čas doma v pohodlí? Toto všetko vás istej miere definuje. Mali by ste si to teda napísať na papier, a tak sa rozhodnúť, ktorý štýl bude vo vašej skrini prevládať.
 
MOJA FARBA?
Na sociálnych sieťach existuje dnes množstvo fotiek, ktorými sa môžeme inšpirovať. Snažte sa poukladať si rôzne z nich a vytvoriť tak tzv. „mood board“. Z neho potom jednoducho viete určiť tri najzákladnejšie farby, ktoré sú zároveň aj vašimi farbami. Tých by ste sa následne mali držať. 

nakupování
 
KAPSULOVÝ ŠATNÍK
V dnešnej dobe sa stáva čoraz viac populárnejším kapsulový šatník. Ide o vytriedenie základných kúskov, ktoré budete môcť navzájom kombinovať a vytvárať každý deň nové outfity. Mali by to byť prevažne neutrálne, základné  veci. Pozostáva približne zo 40 kúskov oblečenia, ktoré si každý vyberá podľa seba. Je teda na vás, čo si do šatníka zaradíte. Ak sa však máte k tomuto radikálnemu kroku dostať, musíte si naplánovať deň, kedy tak urobíte. V opačnom prípade zvolíte nesprávne veci alebo sa k samotnému triedeniu ani nikdy nedostanete.
 
Triedenie vášho oblečenia je radikálnou, no prospešnou zmenou. Ušetrí vám nielen čas pri výbere každodenného outfitu, ale zároveň aj veľa miesta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup