Menu

Stavte na domáci prírodný odlakovač na nechty

0 Comment


Väčšina odstraňovačov na nechty dostupných na trhu obsahuje niekoľko škodlivých chemikálií, ktoré môžu ovplyvniť zdravie nechtov. Niekoľko štúdií naznačilo, že chemikálie ako formaldehyd, toluén, ftaláty a acetón boli nájdené v niekoľkých  odstraňovačoch lakov na nechty . Acetón, bežne používaná zložka odstraňovačov lakov na nechty, je vysoko účinná kvapalina, ktorá je horľavá. Hovorí sa, že je dostatočne silný, aby dokonca rozpustil plast. Predstavte si škodlivé účinky na nechty, pokožku a zdravie.

nehty

Odstraňovače laku na nechty bez acetónu sú skvelou voľbou na čistenie laku na nechty z nechtov pri zachovaní zdravia. Avšak, ak sa chcete ubezpečiť, že vo vašom odstraňovači nie sú žiadne škodlivé chemikálie, rozhodnite sa pre tento jednoduchý a účinný odstraňovač prírodného laku na nechty:

  • Čo budete potrebovať:
  • 1/3 šálky jablčného octu
  • 6 kvapiek citrónového éterického oleja
  • 4 kvapky esenciálneho oleja z grapefruitu
  • 3 kvapky sladkého pomarančového oleja
  • 1/3 šálka liehu

Ako na to?
Nalejte jednu tretinu šálky organického jablčného octu do misky. Potom pridajte éterické oleje do tej istej misky. Nakoniec pridajte alkohol a dobre premiešajte. Túto zmes preneste do sklenenej fľašky a uložte na chladnom mieste.

manikůra

Výhody domáceho laku
Jablkový ocot má antibakteriálne a antifungálne vlastnosti, ktoré pomáhajú udržiavať nechty a kutikuly bez baktérií. Grapefruit, sladké pomarančové a citrónové oleje sú všetky kyslé v prírode, čo pomáha pri odstraňovaní laku na nechty. Esenciálny olej z grapefruitu a sladkého pomaranča má tiež prirodzené antimikrobiálne vlastnosti. Citrónový éterický olej taktiež zabraňuje rastu baktérií a tiež ponúka výživný vitamín C na pokožku. Citrónový éterický olej obsahuje d-limonén, ktorý je antioxidant a pomáha udržať nechty zdravé pri odstraňovaní laku na nechty. Čistý alkoholický lieh je tiež prírodnou látkou, pretože sa skladá z etanolu alebo etylalkoholu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup