Menu

Ako správne osvetliť kuchynskú linku

0 Comment


Je všeobecne známe, že rodina trávi najviac spoločného času v kuchyni. Aj blízki priatelia si k nám radi prisadnú do kuchyne. Zvlášť, keď vyžaruje domácu pohodu a teplo.

Správne osvetlenie kuchynskej linky a pracovnej dosky vytvára spolu s inými faktormi pocit domáceho tepla. Dosiahneme ho pomocou vhodného výberu osvetlenie kuchynskej linky ledprodukt.sk.

LED osvetlenie je v súčasnosti moderná forma pôvodného osvetlenia, ktorá spotrebiteľom a spoločnosti prináša ekonomické a ekologické výhody. Formy LED osvetlenia sú rôzne, aj napríklad LED pásy. Majú nízku spotrebu energie, sú všestranné a dajú sa použiť aj v obtiažnom priestore.

led-2953656_640

Na správne osvetlenie kuchynskej linky sú vhodné LED pásy so svietivosťou 240 LED/m a napätím 24 voltov. Odporúčaná a najviac obľúbená farba LED pásika do kuchyne je neutrálna biela farba a po nej sú obľúbené neutrálna studená a neutrálna teplá. Veľkou výhodou LED pásov je, že ich môžeme strihať, sú označené v intervale 2,5, 5,0 alebo 10 cm.

Napájací zdroj LED pásika má byť 12 alebo 24 voltov, záleží od druhu požitého pásu.

V ponuke sú viaceré typy LED pásov, aj vrátane farebných. Do kuchynských priestorov sa ale odporúčajú biele farby, farebné LED pásy sú vhodné skôr na náladové osvetlenie a z praktického hľadiska sú málo využiteľné.

Odborníci Vám odporučia správny typ hliníkového profilu, do ktorého je možné vložiť kuchynský LED pásik. Jeho funkcia je nezameniteľná, odvádza teplo z LED pásika, ktorý má vysokú výkonnosť a zároveň ho chráni pred vonkajšími vplyvmi ako napríklad para a vlhko.

V ponuke je niekoľko prevedení hliníkových profilov – môžu byť zapustené, povrchové a samozrejme aj rohové. Ich montáž je jednoduchá –pomocou obojstrannej lepiacej pásky. Ukončenie profilov je pomocou krytiek, ktorých farbu doladíme s celkovým prevedením. V ponuke sú priehľadné, matné alebo aj mliečne.

kitchen-remodelling-mississauga-1300357_640

Klasické žiarovky a halogénové svetlá vystriedala moderné a veľmi elegantná forma osvetlenia aj LED pásmi. Ich funkčnosť, dizajn a teplé príjemné svetlo si Vás získa.