Menu

Chcete sviežu zmenu v bývaní? Pomôže vám architekt

0 Comment


Z rôznych dôvodov ste sa možno rozhodli pre zmenu vo vašom bývaní. Nie, že by ste sa chceli presťahovať do nového domu či bytu, ale chcete skôr výraznejšie upraviť, rekonštruovať vaše súčasné priestory. Ako sa hovorí- zmena je život a aj so zmenou v bývaní dosiahneme zvyčajne lepšiu atmosféru. Niekto má však v pláne minimálne, iný naopak väčšie úpravy, čo znamená, že s kúpou a resp. obmenou pár interiérových doplnkov si poradíte aj sami, no ak chcete určité časti bývania upraviť pekne od základov, potom je vhodné, aby vám s tým poradil architekt.

Odbornú pomoc na riešenie (nielen) interiérových priestorov ponúka firma Uhliarik Architects Marek Uhliarik a my sa v tomto článku pozrieme na to, prečo je v danej situácii výhodné obrátiť sa na odbornú pomoc, čiže na architektov.

izba, okná

Tak v prvom rade je to vhodné riešenie v prípade, ak chcete mať istotu, že konkrétne predstavy a plány majú nejakú funkčnú oporu, že sa budú dať funkčne zrealizovať. Možno to poznáte, na papieri a v myšlienkach vyzerajú väčšinou veci inak, krajšie a funkčnejšie, než v realite. Architekt týmto predstavám a prianiam dodá funkčné parametre. A keď možno nemáte nejakú konkrétnejšiu predstavu o vašom preferovanom štýle, tak architekt sa určite rád podelí aj so svojimi návrhmi a s ponukou svojho portfólia.

izba, gulečníkový stôl

Je vlastne dosť možné, že pri spolupráci s architektom budete vidieť výsledok ešte skôr, než to vôbec bude hotové. Musí vám totiž ukázať svoj plán a dohodnúť sa s vami na každom dôležitom detaile, aby ste už vopred mali jasnú predstavu, do čoho sa to vlastne pustíte.

Výhody spolupráce s odborníkom sú však ešte oveľa pestrejšie. Vyzná sa v trendoch bývania, vie priradiť váš vkus do určitého štýlu a dať zatiaľ iba vizuálnym predstavám hlavu aj pätu. V neposlednom rade vie ale prísť aj s výhodnými technickými a energetickými riešeniami.