Menu

Čo charakterizuje minimalistický štýl?

0 Comment


Minimalistický štýl je, takpovediac, na koni v dizajne i v móde už viacero sezón a zdá sa, že jeho obľúbenosť bude pretrvávať aj naďalej, minimálne v nasledujúcom období pre rok 2023.

Čo ho charakterizuje?Jednou z najcharakteristickejších čŕt minimalizmu je jednoduchosť. Či už ide o módu, alebo dizajn v minimalistickom štýle, je v prvom rade jednoduchý, bez komplikovaného „šperkovania“, jednoduché čisté línie a tvary. Farebnosťou sa minimalizmus zameriava na veľmi neutrálne farby, ako sú biela, čierna, béžová, hnedá, šedá alebo jemná ružová.

dámské hodinky

Tým, že štýl je mimoriadne jednoduchý, potrebuje svoje kúsky oživiť niečím zvláštnym, špeciálnym alebo zaujímavým. Jednoduché detaily preto môžu, vskutku, minimalistické kúsky oživovať a spestrovať. Môže ísť napríklad o nejaký zaujímavý tvar, strih, jedinečný materiál alebo jemný detail. Vyznávači minimalizmu vyhľadávajú skôr menej kúskov, ale zato veľmi kvalitných. Investovanie do kvality sa premieta v dlhej životnosti a tým aj v rozvoji trvalejšej udržateľnosti.

Ako môžu vyzerať minimalistické hodinky?

Minimalistické hodinky majú len tie najnutnejšie prvky, ako je zväčša jednofarebný a jednoduchý ciferník a tvar. Minimalistické dámske hodinky môžubyť napríklad jednoduché biele, čierne, šedé alebo ružové hodinky s útlym, tenkým púzdrom. Väčšinou ide o klasické a elegantné kúsky. Nemajú žiadne komplikované zdobenie, ale majú jednoduché elegantné kovové alebo kožené remienky. Pôsobia však nanajvýš štýlovo a neutrálne. Jednou z výhod takýchto minimalistických hodiniek je, že sa dajú výborne kombinovať takmer s každým outfitom!

kovové hodinky

Prečo si ich vybrať?

Aj pánske hodinky v minimalistickom štýle môžu byť mimoriadnym kúskom. Klasické hodinky napríklad v čiernej farbe sú totiž priam nevyhnutných pánskym módnym doplnkom. Jednoduchý klasický, ba priam až tradičný ciferník, s maximálne dátumovým okienkom, ozdobí ruku každého pána. Kvalitné minimalistické kúsky sú totiž starou dobrou klasikou!