Menu

Kúpa a predaj spoločnosti

0 Comment

Čo znamená, keď sa povie predaj firmy platca dph? Znamená to, že ide o firmu, ktorá je určená na predaj, spravidla uvedená v databáze firiem určených na predaj a navyše je registrovaná na daňovom úrade ako platca dane z pridanej hodnoty. Prečo by ste mali takúto firmu uprednostniť? Kontaktujte nás s vašimi plánmi a predstavami o vašom podnikaní, radi vám zodpovieme vaše otázky a pomôžeme s výberom spoločnosti, ktorá by bola ideálna pre váš konkrétny prípad. Firmy s históriou sú firmy, ktoré už podnikali a z náležitých dôvodov sa rozhodli, že ich biznis predajú.

úspech v podnikaní

Firmy sa predávajú účtovne vyčíslené po prejdení účtovnou závierkou, bez pohľadávok a záväzkov. Ich výhodou je už určitá stabilita a pozícia na trhu, majú svoje meno, know how, svojich klientov, disponujú určitými technológiami a skúsenosťami vôbec. To všetko sa dá označiť a pomenovať slovom história, majú svoju históriu, svoj prežitok vo svete podnikania. Práve to môže byť pre začínajúcich podnikateľov určitým plusom, Druhou možnosťou sú firmy bez histórie, takzvané ready made spoločnosti, ktoré nikdy nepodnikali a boli vytvorené za účelom predaja.

platba dane

Dostupné k podnikaniu sú v priebehu niekoľkých hodín. Sprostredkovateľská firma alebo advokátska kancelária vybaví všetko potrebné za vás a dovedie firmu k zápisu do Obchodného registra, čím sú jednotlivé úkony ukončené a pre vás to znamená práve to, že môžete rozbehnúť vaše podnikanie a začať vykonávať vaše podnikateľské aktivity. Možno je to práca, ktorú ste si vysnívali, po ktorej ste vždy túžili, v oblasti, ktorá sa vás bezprostredne týka a záleží vám na nej. Ak vložíte srdce do vášho podnikania, vedzte, že vaše zámery sa budú vyplňovať jednoduchšie a v prirodzenom plynutí toho, čo robíte. Možno ste hotový talent na podnikanie a bolo by hriechom neskúsiť túto častokrát riskantnú oblasť obživy. Stačí len vykročiť, odhodlanie je na vás.