Menu

LED žiarovky vs klasické žiarovky

0 Comment


Pokiaľ chcete vo vašej domácnosti alebo na inom mieste prejsť na šetrnejšie svietenie, mali by ste vymeniť bežné svetlá za LED žiarovky. Klasické žiarivky sú v porovnaní s tými LED diódovými menej svietivé, nevydržia až tak dlho a často obsahujú ortuť a iné škodlivé látky. Kdežto LED žiarovky sú kvalitné, majú intenzívnu svietivosť a farby, vydržia oveľa dlhšie, neobsahujú ortuť ani iné nebezpečné časti, nevyžarujú zlé UV žiarenie, sú šetrné voči životnému prostrediu a taktiež zvládnu aj vonkajšie podmienky, ako je napríklad počasie. Okrem toho majú menšiu spotrebu energie a dokážete nimi sporiť náklady, ktoré v ročnom porovnaní s bežným svietidlom sú oveľa návratnejšie.

LED žiarovka

Vyberať môžete z výrazných farieb s rôznymi možnosťami prepínania a ďalšími svetelnými efektami. Často sa predávajú LED žiarovky v základných farbách RGB (červená, zelená, modrá), ktorých kombinovaním vie svetlo namiešať hocijaké pestrofarebné prechody. Podľa toho, či chcete mať svetlo na dekoračné účely alebo primárne svietenie, si viete zvoliť napríklad blikanie, stmievanie, časovač, či snímač pohybu. Všetko môžete prepínať pomocou diaľkového ovládača a telefónu, pripojenému na internet so stiahnutou aplikáciou určenou na ovládanie. LED osvetlenie tak vypnete a zapnete nech ste v akejkoľvek časti domu. Vrátane farieb a režimov máte na výber aj viaceré tvary LED žiaroviek, či už novodobé štýlové, ba dokonca aj také, čo majú retro dizajn klasických žiariviek.

Retro LED žiarovky

Keď by ste mali záujem skôr o bežné biele svietidlo, ktoré nie je určené na dekoračné svietenie, LED žiarovky G9 by mohli byť pre vás ideálna voľba. Vďaka ich modernému dizajnu získate štýlové svetlo, ktoré plne nahradí nebezpečné ortuťové žiarovky. LED žiarovku zvládnete doma namontovať bez problémov aj vlastnoručne, a v prípade potreby ich viete kúpiť v rozličných typoch redukcií, aby sedeli presne tam, kde majú.