Menu

Netradičné doplnky na svadbu

0 Comment


Neoddeliteľnou súčasťou každej svadby sú i rôzne drobnosti, ako napríklad poháre, výzdoba, menovky a ďalších milión maličkostí, ktoré však dokopy vytvárajú celok. Ak obľubujete klasiku, na výber potrebných vecí vám postačia bežné obchody, svadobné salóny, alebo e-shopy s tovarom pre nevesty a ženíchov. V prípade, že by ste chceli mať svoj veľký deň ozaj špeciálny, môžete siahnuť aj po netradičných doplnkoch a výzdobe.

svatba

MENOVKY

Klasické menovky sú vytlačené na peknom a pevnom papieri. Na stoloch sú poukladané podľa zasadacieho poriadku a väčšinou sa nejedná o žiaden výrazný doplnok celkovej výzdoby. To je však veľká chyba. Menovky si môžete dať vyrobiť napríklad z dreva, alebo ich pozapichovať do maličkých kvetináčikov so skalničkami. Ak budú práve menovky výrazným doplnkom slávnostného stola pre hostí, nebudete musieť toľko vymýšľať s ostatnými dekoráciami. Nebojte sa vyhodených financií navyše. Na internete nájdete kopec ľudí, ktorí sa venujú výrobe takýchto predmetov. S nimi sa budete vedieť určite dohodnúť na rozumnej cene.

SERVIS

Svadobný servis nám zvyčajne poskytuje firma, ktorej platíme za celé svadobné menu. Môžete to však poňať i netradične. Ak máte vy, alebo vaša rodina a známy prebytok tanierov, šálok, pohárov a príborov, vypožičajte si ich od nich a použite na svadobné stolovanie. Verte, že takýto spôsob oživí všetky stoly v sále. Celá svadba tak naberie uvoľnenejší nádych a takýmto spôsobom môžete i veľa ušetriť. To najmä v prípadoch, že sa vám o jedlo nestará zaplatená firma, ale zabezpečujete si ho vo vlastnej réžií.

svíčky

PIERKA

Takzvané pierka dostane na začiatku svadby každý jeden hosť. Ide o akési maličké brošničky, ktoré sa pripínajú na vrchnú časť oblečenia. Klasicky sú vyrobené zo stužky, ktorá je jednoducho prehnutá a ozdobená drobným kvietkom, alebo napríklad korálikmi. Aj pierka však môžu byť omnoho zaujímavejšie. Opäť môžete osloviť kreatívnych ľudí, ktorí vyrábajú ručné výrobky, ale ak ste čo i len trošku zruční, vyrobíte si ich pokojne aj sami. Použiť môžete všakovaké prírodné materiály. Krásne vyniknú sušené a zalakované kvety, lišajníky, rôzne suché plody, alebo orechy. Je to v podstate len na vás. Vždy však dbajte na to, aby materiály, ktoré na pierka použijete nepúšťali farbu. Svadobčania by vám za zničené oblečenie asi neboli veľmi vďační.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup