Menu

Netradičné doplnky na svadbu

0 Comment


Neoddeliteľnou súčasťou každej svadby sú i rôzne drobnosti, ako napríklad poháre, výzdoba, menovky a ďalších milión maličkostí, ktoré však dokopy vytvárajú celok. Ak obľubujete klasiku, na výber potrebných vecí vám postačia bežné obchody, svadobné salóny, alebo e-shopy s tovarom pre nevesty a ženíchov. V prípade, že by ste chceli mať svoj veľký deň ozaj špeciálny, môžete siahnuť aj po netradičných doplnkoch a výzdobe.

svatba

MENOVKY

Klasické menovky sú vytlačené na peknom a pevnom papieri. Na stoloch sú poukladané podľa zasadacieho poriadku a väčšinou sa nejedná o žiaden výrazný doplnok celkovej výzdoby. To je však veľká chyba. Menovky si môžete dať vyrobiť napríklad z dreva, alebo ich pozapichovať do maličkých kvetináčikov so skalničkami. Ak budú práve menovky výrazným doplnkom slávnostného stola pre hostí, nebudete musieť toľko vymýšľať s ostatnými dekoráciami. Nebojte sa vyhodených financií navyše. Na internete nájdete kopec ľudí, ktorí sa venujú výrobe takýchto predmetov. S nimi sa budete vedieť určite dohodnúť na rozumnej cene.

SERVIS

Svadobný servis nám zvyčajne poskytuje firma, ktorej platíme za celé svadobné menu. Môžete to však poňať i netradične. Ak máte vy, alebo vaša rodina a známy prebytok tanierov, šálok, pohárov a príborov, vypožičajte si ich od nich a použite na svadobné stolovanie. Verte, že takýto spôsob oživí všetky stoly v sále. Celá svadba tak naberie uvoľnenejší nádych a takýmto spôsobom môžete i veľa ušetriť. To najmä v prípadoch, že sa vám o jedlo nestará zaplatená firma, ale zabezpečujete si ho vo vlastnej réžií.

svíčky

PIERKA

Takzvané pierka dostane na začiatku svadby každý jeden hosť. Ide o akési maličké brošničky, ktoré sa pripínajú na vrchnú časť oblečenia. Klasicky sú vyrobené zo stužky, ktorá je jednoducho prehnutá a ozdobená drobným kvietkom, alebo napríklad korálikmi. Aj pierka však môžu byť omnoho zaujímavejšie. Opäť môžete osloviť kreatívnych ľudí, ktorí vyrábajú ručné výrobky, ale ak ste čo i len trošku zruční, vyrobíte si ich pokojne aj sami. Použiť môžete všakovaké prírodné materiály. Krásne vyniknú sušené a zalakované kvety, lišajníky, rôzne suché plody, alebo orechy. Je to v podstate len na vás. Vždy však dbajte na to, aby materiály, ktoré na pierka použijete nepúšťali farbu. Svadobčania by vám za zničené oblečenie asi neboli veľmi vďační.