Menu

Zbavte sa roztočov vo vašej spálni

0 Comment


Nemusíte o tom ani vedieť, ale úplne pokojne môžete trpieť alergiou na roztoče. Jej prejavy sú totiž rôzne. Niekedy môžete pociťovať dýchacie problémy, inokedy sa zas objaví ekzém, alebo kožná alergia. Môžu vás tiež štípať oči, alebo vás často bolí hlava. Ak na sebe pozorujete tieto prejavy a neviete prísť na jeden logický dôvod, mali by ste zájsť k odborníkovi, lebo s alergiou nie sú srandy. Ak vám potvrdí, že za vaše problémy môžu roztoče, treba sa ich čo najskôr zbaviť.
 
roztoč

Špeciálna posteľná bielizeň
 
Dnes si môžete kúpiť obliečky, alebo paplóny a vankúše, ktoré sú vyrobené z materiálov, ktoré zabránia množeniu a prežitiu roztočov. Ich cena nie je extrémne vysoká, takže ide určite o veľmi dobré riešenie. avšak aj táto bielizeň potrebuje správnu starostlivosť, pretože inak stratí svoj efekt.
 
Ako sa ich zbaviť
 
Ak ste alergický na roztoče, škodia vám vlastne ich výkaly. Keďže žijú vo vnútri matracov, alebo paplóna, či vankúša, vysávač vás ich nezbaví. V podstate sa k nim nemáte ako dostať. zbavíte sa ich jedine tak, že im znepríjemnite život a oni pomrú.
 

  • často vetrajte
  • na deň dajte všetko z postele dole
  • nechajte v spálni svietiť svetlo
  • pravidelne odhŕňajte závesy, záclony, alebo žalúzie
  • pravidelne vymieňajte posteľnú bielizeň
  • posteľnú bielizeň perte na čo najvyššom stupni
  • spálňu neprekurujte
  • udržiavajte svoju posteľ suchú

 posetl

Roztoče potrebujú mať teplotu okolo dvadsiatich stupňov a vyššiu. Ak na krátku dobu klesne napríklad na desať stupňov, roztoče uhynú. Preto je veľmi dobrým riešením svoj byt takpovediac, nechať vymrznúť. Choďte prespať k rodičom a na noc vypnite kúrenie. Čím chladnejšie, tým lepšie. Takýto útok, by nemali prežiť.
Ako prevencia vám najlepšie pomôže pravidelné pranie a vysávanie postele. Matrac aj všetku bielizeň pravidelne vykladajte na čerstvý a chladný vzduch, kde sa poriadne prevetrajú a preschnú od potu. Taktiež nezabúdajte na pravidelné vetranie spálne a dostatok slnečných lúčov, pretože roztoče nenávidia svetlo.