Menu

Aby nespadli

0 Comment


Schody sú nočnou morou každého rodiča. Alfou a omegou, by malo byť zábradlie. To však nesmie byť hocaké. Napríklad klasické kovové zábradlia s medzerami je pre dieťa veľmi nebezpečnou záležitosťou. Drobec nielenže môže pomedzi jednotlivé tyčky prestrčiť hlavu, ale pri troške šikovnosti, cez ne pokojne i prepadnúť. Možno si hovoríte, že to trošku preháňame. Tí, čo už nejaké deti odchovali, však určite potvrdia, že pri deťoch nie je opatrnosti nikdy dosť.
čtyři eskalátory
Riešením je napríklad sklenene zabradlie. Cez neho dieťa nemá ako prepadnúť, alebo sa inak zraniť. Navyše ak zvolíte dostatočnú výšku, nemusíte sa obávať toho, že vo vyššom veku takéto zábradlie prelezie. Takáto aktivita totiž taktiež patrí medzi veľmi populárne činnosti malých detí. Sklenené zábradlie navyše pôsobí veľmi esteticky, a to v každom interiéri. Starostlivosť o neho je veľmi jednoduché a špeciálne bezpečnostné sklo zabezpečí to, aby sa ani pri náraze nerozbilo.
Máte viacero možností ako takéto zábradlie nainštalovať. Aby bolo sklo naozaj bezpečným, musí byť prichytené tak, ako má. V každom prípade oslovte serióznu firmu, ktorá sa o všetko postará.
skleněné zábradlí

Zakázané schody? Veľmi zlý nápad!

Schody sú nebezpečné samé o sebe, a preto mnoho rodičov na ich spodnú časť namontuje dvierka, cez ktoré sa dieťa nemôže na schody dostať. to ale nie je veľmi rozumné. Jedného dňa sa váš potomok po schodoch musí naučiť chodiť. Čím viac budete túto chvíľu odďaľovať, tým horšie. Kvalitné zábradlie je preto určite lepším riešením.