Menu

Nová daň z poistenia

0 CommentDane- poplatky ľudí a inštitúcii do štátnej pokladnice. Vždy boli a aj budú. Pribúdajú každým rokom. Niekedy sa dotýkajú podnikateľskej sféry a niekedy občanov. Na konci reťazca je ale vždy občan. Každé vyššie daňové alebo iné zaťaženie pre podnikateľov a firmy sa predsa v konečnom dôsledku vždy dotkne obyčajného občana. Nemám obavu z toho, žeby si firmy  ukrojili zo svojho zisku. Všetko sa premietne do cien pre koncového odberateľa- teda občana.

finance

 

Aj získané dane sa svojím spôsobom dostávajú k občanovi. Sú súčasťou štátneho rozpočtu a prídu k nám v podobe  financovania školstva, zdravotníctva. Alebo aj vo forme materských príspevkov, alebo príspevkov dôchodcom.

 

Kruh sa teda uzatvára. Od občana- k občanovi. Hystéria nie je na mieste. Zďaleka nepatríme k tým štátom, kde sú dane najvyššie.

Radi sa porovnávame  v životnej úrovni. Vyberáme si :


  • Švédsko

  • Nemecko

  • Švajčiarsko


Čo sa  nám kedy hodí. Vytrhnuto z kontextu. Ak povieme A musíme povedať aj B. Nemôžeme iba chcieť výhody Švédov a platiť dane monacké.

Ekonomika nás jednoducho nepustí. Všetci chceme, aby sa krajina nezadlžovala. Všetci na druhej strane chceme viac. Viac:

mince


  • Peňazí

  • Zdravotníckych prístrojov

  • Viac autobusov MHD

  • Viac….


 Odkiaľ ale na to vziať ? Na to slúžia predsa dane. Nechápem hystériu okolo dane z neživotného poistenia- https://www.edis.sk/nova-dan-z-poistenia/

 Poznáte poisťovňu ktorá krachla ? Ja nie ! Vyberajú za poistenie, čiastočne vyplácajú, ale hlavne bohatnú. Je to v poriadku ? Asi  áno. Cieľom každej firmy, poisťovne nevynímajúc, má byť predsa vytvorenie zisku. Všemohúci ukazovateľ zisk predsa hýbe týmto svetom. A tak poisťovne, ak nie hneď- tak o pár mesiacov- v snahe vykazovať rastúce zisky nám túto daň dajú zaplatiť. Máte pocit, že si ukroja z vlastného koláčika zisku ? Nie som optimista v tomto smere.

 

 Aká ďalšia daň nás bude čakať nabudúce ? Nechajme sa prekvapiť!

Nová daň z poistenia
3.3 (66.67%)3