Menu

Auto ktoré brázdi cesty aj oblohu

0 Comment


Prvé dostupné dvojmiestne lietajúce auto vie prepnúť z režimu jazdy do režimu lietania a to za menej ako 59 sekúnd. Záujemcovia si ho dostanú budúci rok v USA informuje dailymail.co.ukautosalon

 
Auto váži len 590 kilogramov s pevným podvozkom. Lietadlo má vyklápacie krídla a letí až vo výške 3 kilometrov.
 
Výrobca auta, spoločnost Terrafugia, ktorá patrí materskej spoločnosti Volvo tvrdí, že lietajúce auto preletí až do vzdialenosti 640 km s najvyššou rýchlosťou 160 km/h.
 
Nedávno prešlo mnohým zlepšeniam. Vozidlo zahŕňa hybridný elektromotor, vylepšené sedadlá, priestrannejší  batožinový priestor, vylepšené bezpečnostné pásy a airbagy. Je tiež vybavený s kamerami so zadným panoramatickým pohľadom a novým padákom, ale aj so systémom Boost ktorý krátkodobo dodáva silu pre vzlet.

Auto sa certifikovala v roku 2016 Federálnou leteckou správou ako letún ľahkého športu.

Vozidlo spĺňa štandardy národnej diaľničnej a bezpečnostnej správy, ale vodič bude potrebovať aj pilotnú licenciu na jeho prevádzkovanie.
 
Cena týchto modelov zatiaľ nie je uvedená. Předběžný predaj však je od októbra 2018.

Další Systém TF-X je plánovaný pre štyri osoby, má byť riadený počítačom, čiže cestujúci zadaju cieľ pred odletom a už len užívať let či jazdu.
 
Pod kapotou sa má nachádzať elektromotor s výkonom 300 konských síl. Bude mať maximálnu rýchlosť až 322 km/h, má zvládnuť letieť až 805 kilometrov.

TF-X nevyžaduje letisko na vzlet a pristátie a bude jazdiť na všetkých cestách a diaľniciach – dodá pohodlie ako na luxusných automobilov.
 
Tieto dizajnové lietajúce autá sú výsledkom zbierania skúsenosti z roky lietania a testovania jazdy. Tým sa neustále zlepšili funkčnosť a bezpečnosť, ale aj estetika týchto áut aby zabezpečili optimálny let a zážitok z jazdy.

budoucnost
 
Vývoj tejto novej technológie im umožnil vyskúšať rôznorodé mechanizmy a tým vylepšiť procesy.
 
Futuristické vozíky:
 
Oakley a Martin Aircraft Company V spolupráci s profesionálnym hráčom Bubba Wattsonom vyrobili jetpack. Jednomiestny vozík ktorý lieta pomocou turbíny. Ceny začínajú od $ 200,000USD a dostupný už od decembra 2017.
 
Dúfajme že tieto lietajúce autá neurobia chaos v doprave. Teda budú sa vyhýbať nehodám.