Menu

Sledovať či nesledovať čo je v móde?

0 Comment


Móda nepozná žiadne pravidlá a žiadne zákony. Jediným a najpodstatnejším by malo byť to, aby vaše oblečenie spolu ladilo a výsledný obraz vyzeral zaujímavo a atraktívne. Inak sa v móde medze nekladú. Jediná pochybnosť môže nastať pri otázke či ste dostatočne odvážny v danom kúsku alebo kombinácii vyraziť do ulíc?

šaty

Prestanem nosiť veci, len preto, lebo vyšli z módy?

Môžete ich síce prestať nosiť, ale toto pravidlo už dávno neplatí. V dnešnom svete platí jediné pravidlo a to: Porušovať pravidlá. Nedržte sa teda striktne názorov ako: „toto už dávno nie je v móde“ alebo „vyzerá to ako z minulého storočia“. Stará móda sa totiž neustále vracia a recykluje ako papier. Ľudia sa obliekajú do štýlov z 90 či 80 rokov a nikto v tom nevidí najmenší problém.
Keď si teda kúpite lodičky za 350 eur a niekto vám na ulici povie, že minulý týždeň vyšli z módy, samozrejme, že ich neprestanete nosiť a nevyhodíte ich do najbližšieho smetiaku, však? Jednoducho si názor toho človeka neberte k srdcu. Ľuda toho predsa narozprávajú.

kravata

Nebojme sa odvážnych kombinácií!

Denne sa stretávam s ľuďmi, ktorí sa ma pýtajú: „Môžem ma toto oblečené?“ alebo „Vyzerá toto dosť dobre?“ a odpoveď znie: Pokiaľ sa v tom cítiť spokojne, tak to tak nos, nikto ti nepovie lepšie, že tvoje oblečenie na tebe vyzerá dobre, ako tvoje vlastné oči a zrkadlo v spálni. Prečo to tak je? Jednoducho preto, lebo vkus je subjektívny. Keď teda raz radi nosíte červené ponožky k čiernym rifliam a vždy, keď sa na túto kombináciu pozriete, usmejete sa, noste ich ďalej! Nič nie je dôležitejšie ako vaša vlastná spokojnosť!

modní kravaty

Kreativita vždy víťazí

Kreativita je to, čo hýbe svetom a celými našimi životmi. Berie si (alebo aspoň by si mala brat) časť v každom aspekte nášho každodenného života – taktiež v móde. Nemajte teda strach byť vynaliezaví a odvážni. Kreativita je vzácna vlastnosť a určite vám ju veľa ľudí bude závidieť a obdivovať.

5/5 - (1 vote)