Menu

Čo je vlastne tantrická masáž a aký je jej skutočný význam?

0 Comment


Čo je to vlastne tá tantrická masáž? Možno ste už o nej počuli a jedno je isté- budí záujem svojou nevšednosťou. Nestretnete sa s ňou v bežných masérskych salónoch a preto budí pocit exotiky a vzrušenia. V stručnosti ide o intímny rituál, kedy sa pri masáži používajú zmyselné dotyky a špeciálne praktiky, ktoré v nás okrem uvoľnenia prebúdzajú takisto prirodzené erotické fantázie.

Deka, kvety, relax

A áno, aj uvoľnenia týchto pozitívne pôsobí k načerpaniu nových síl. Aj erotika je predsa ľudskou súčasťou, avšak samozrejme všetkého s mierou. Vlastne tú mieru si v moderných tantra salónoch môžete určiť vy, respektíve či máte záujem spoznať reálne pôžitky z „klasických“ tantrických masáží, alebo skúšiť niečo pikantnejšie z ponuky erotic massage.

Socha ženského tela

Význam a posolstvo

Vo svojej podstate je základom týchto originálnych praktík prepojenie duševného významu s erotickým a teda fyzickým pôžitkom. Pôvodné učenie vraví, že práve sexualita je akýmsi najhlavnejším zdrojom ľudskej energie v každom človeku a pokiaľ sa s touto vie zaobchádzať správne, výsledkom je efektívne prebudenie životných síl, či dokonca odstránenie niektorých porúch a súčasných slabostí. A práve naša sexualita alebo vnímanie erotických pôžitkov je súčasťou našej mysle, rovnako ako súvisí s našou fyzickou, čiže telesnou schránkou. A tieto dva faktory sa konkrétnym spôsobom dajú efektívne prepojiť.

Žena v klobúku, erotika

Pre takúto masáž, či už ide o tú „základnú“ alebo rozšírenie o ponuky ako body massage, je základom úplná nahota. Rovnako s ňou aj uvoľňujúce a čisté prostredie či úvodný kúpeľ, hygiena a rituál namaste. Tieto postupy sú v danom smere neodmysliteľné k tomu, aby ste z tantry získali ten najlepší pôžitok a na vlastne koži pocítili jej skutočný význam. Spomenutý rituál namaste má úlohu uvoľniť možné prvotné napätie a lepšie vás pripraviť na to, čo sa postupne bude odohrávať a akým spôsobom budú konkrétne techniky prebiehať.