Menu

Čo potrebujete na základy pre prácu a pochopenie počítača

0 Comment


Predpokladám, že keď už ste sa dostali k tomuto článku, nie ste stratený prípad. Minimálne ste museli použiť internetový prehliadač.

offici

§ Google– je najznámejší z nich. Je obrovská firma, ktorá okrem vlastnenia internetového prehliadača – presne sa volá Google Chrome – usporadúva charitatívne akcie, poskytuje prácu miliónom ľuďom po celom svete a mnoho ďalšieho.
§ Internet Explorer– logo je modré “e“ so žltou čiarkou cez neho. Windows(pozri nižšie) ho dokonca napodobnil vo svojom vlastnom prehliadači.
§ Mozilla Firefox– logo je oranžová líška, ktorá objíma planétu Zem. Mnohokrát sa stáva, že internetové hry fungujú iba tu alebo na Exploreri.

aplikace

§ Bing, Yahoo– prehliadače slávne v Amerike
Spolu s prácou na počítači prichádzajú zručnosti o tvorení textov tabuliek alebo plánov. Tu sa na scéne objavuje Microsoft Office. Ide o balík služieb, ktorý si musíte kúpiť za nemalú cenu. Každých pár rokov je obnovovaný, a najstaršie verzie nie sú schopné spolupracovať s novými. Preto ak si kúpite starú verziu a pošlete niekomu vypracovaný dokument v jednom z programov mailom, ale dotyčný má novšiu verziu programov, nebude ho môcť otvoriť a tým je Vaša práca nepoužiteľná. Balík Microsoft Office obsahuje niekoľko programov:

prohlížeče

o Microsoft Word – modrej farby. Program na tvorenie textov. Môžete meniť farbu, tvar, typ, veľkosť, prečiarknutie, podčiarknutie, hrúbku, náklon textu. Smiete doň pridávať obrázky, internetové odkazy. Dá sa meniť farba alebo orámovanie stránok. V tomto programe je dnes vytváraných väčšina internetových článkov alebo sa v ňom píšu knihy.

o Microsoft PowerPoint– oranžovej farby. Budete vedieť vytvárať prezentácie. Ak ste už niekedy boli na školení alebo prezentácii firmy, je pravdepodobné, že celá práca bola vytvorená tu.
o Microsoft Excel – zelenej farby. Slúži na tvorenie tabuliek. Tu je možné vytvárať zložité matematické mechanizmy, alebo len ľahké štatistické počty.
o Microsoft Outlook – bledomodrej farby. Funguje ako mailová schránka. Nech máte mail vytvorený kdekoľvek, môžete ho sem zadať a budete môcť používať všetky svoje mailové adresy na jednom mieste.

o Microsoft OneNote – fialový. Jeho zmyslom je vytváranie poznámok, pojmových máp alebo ak ste veľmi kreatívny, dokážete tu vytvoriť akýkoľvek plán, mapu, čokoľvek. Môžete vkladať obrázky, písať, použiť zvýrazňovač…
Existujú aj iné programy, ktoré Microsoft Office napodobňujú, ale nie sú spoľahlivé ani praktické.