Menu

Dôležitá je kreativita, až potom peniaze

0 Comment


Peniaze sú neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Musíme chodiť do práce a zarábať aby sme mohli zaplatiť účty. Čo je ale dôležitejšie? Kreativita alebo peniaze? Je potrebné nájsť zlatú strednú cestu. Ak nás však naša práca nebaví a nenapĺňa je to veľmi zlé. Kreativita je pre náš život veľmi potrebná.
Mali by ste si vo svojom živote určiť priority. Peniaze sú samozrejme dôležité ale aj to čo nám práca prináša je pre nás potrebné. Pre mňa osobne je kreativita v mojej práci dôležitejšia ako peniaze. Práca, ktorá ma napĺňa je najväčším šťastím v živote.

květina

Nie je nič lepšie ako keď ráno vstanete s pocitom, že sa tešíte do práce. Pocit naplnenia je potrebný pri tom aby ste dobre vykonávali prácu. Kreativita prináša človeku istú motiváciu. Viete to je ten pocit keď robíte niečo z energiou a plný nadšenia. Keď vás niečo dokáže tak nadchnúť. Že aj zabudnete ž ste v práci. To je ten pocit, ktorý je naozaj dôležitý a nenahradia ho žiadne peniaze.

inspirace

Vyberajte srdcom

Pri výbere práce by malo rozhodovať vaše srdce. Ak milujete umenie určite vám nepostačí nejaká práca v kancelária však? Tak je to u každého človeka. Mali by ste sa venovať tomu čo vás najviac napĺňa a ísť si za tým. Dôležité je nevzdať sa aj keď to bude ťažké. Mali by ste bojovať za svoje ciele. Musíte nájsť svoj talent. Ak vás baví napríklad tanec určite sa mu venujte. Nenechávajte svoj talent len tak nevyužitý. Ak cítite, že je vo vás tak určite pokračujte.
Ak sa však svojej práce nemôžete vzdať aj keby ste veľmi chceli potom existuje riešenie aj pre vás. Skúste sa venovať tejto vašej stránke popri práci. Môže ísť o rôzne kurzy. Dobrou voľbou sú aj dobrovoľnícke činnosti. Peniaze síce nedostanete ale získate pocit, že ste pomohli. Tento pocit je na nezaplatenie. Porozmýšľajte teda ako aj vy podporíte svoju kreativitu a uvidíte, že to bude stáť za to.