Menu

Móda po 40ke

0 Comment


Máte jednoducho pocit, že už nie sú vhodné aby ste ich nosili pretože už nie ste “najmladšia”. Začnete sa nad nimi zamýšľať, oveľa viac sa obzerať v zrkadle, ako ste to zvykli robiť predtým. Jednoducho máte pocit že ste zneistili, a že už nemáte takú odvahu, ako ste mali predtým dať si na seba niektoré kúsky ktoré ste predtým zbožňovali.

babička

Určite je pravda, že každá žena raz dosiahne vek, v ktorom už nie je úplne vhodné nosiť každé kúsky oblečenia. To však neznamená, že by ste mali na módu úplne zanevrieť, a začať nosiť iba čierne saká a nohavice. Veď predsa to, že máte viac rokov, neznamená že sa váš život úplne skončil. Je síce veľmi dôležité, aby ste sa vo vašom oblečení cítili dobre a pohodlne.

Možno sa vám nepozdáva fakt, že vaše vlasy zmenili farbu do sivého tieňu a farbiť si ich každý mesiac nie zrovna to, po čom túžite. Pokiaľ ste boli doteraz vyznávačkou módnych trendov, ktorá si nedovolila vynechať čo i len jediný kúsok, tento zvyk by ste mali pravdepodobne trochu prehodnotiť. Je totižto možné, že niektoré z najnovších módnych trendov vám nebudú úplne sedieť.

matka

Každá dáma v pokročilom veku by mala aspoň trochu prispôsobiť svoj šatník tak, aby aspoň trochu odzrkadľoval je skutočný vek. Samozrejme, že to neznamená, že už v živote si nesmiete kúpiť na seba vzorované kvetové šaty, alebo sýto červenú blúzku. Znamená to skôr len toľko, že pokiaľ bol váš štýl obliekania doteraz extravagantný, s tým ako vám stúpa vek by ste ho mali trošku zmierniť. Nešťastný fakt je však ten, že spolu s vekom pribúdajú aj kilá a postava zvykne ochabovať.
Táto nepríjemná súčasť starnutia desí snáď každého z nás. A to je ďalší z dôvodov prečo by ste mali výber oblečenia v pokročilom veku prispôsobiť tomuto faktu. Príliš obtiahnuté topy a tiež aj džínsy by mohli vašu postavu iba viac nelichotivo zdeformovať. Snažte sa preto voliť radšej voľnejšie strihy a pamätajte, že menej je niekedy viac.