Menu

Mužská jesenná móda

0 Comment


Daždivé počasie, skoršie stmievanie, takmer žiadne slnko https://cs.wiktionary.org/wiki/slnko a pochmúrna nálada – toto všetko sa spája s príchodom jesene, ktorá nastáva oficiálne ku koncu septembra. Po dlhých teplých a slnečných mesiacoch je jeseň pravdepodobne jedným z tých menej obľúbených ročných období. Avšak mnoho ľudí obľubuje aj jej krásy vo forme nádherných farebných listov, ktoré svietia odtieňmi žltej, červenej, hnedej, oranžovej a sem tam ešte stále možno i zelenej. Zvyknutí nosiť v lete ľahučké, tenké a krátke oblečenie si v tomto období musíme zvykať znova, tentokrát na vrstvy teplých kúskov, ktoré nás ochránia pred chladom.

jesenné obdobie

Kým ženská jesenná móda je veľmi často preberaná téma, netreba zabúdať ani na tú mužskú. Ženy s obľubou s príchodom jesene menia letné šatníky za tie jesenné a vyťahujú štýlové kratšie i dlhšie prechodné bundy, kabáty, koženky, svetre, roláky, kardigány a taktiež i prechodné topánky a prvé členkové i vyššie čižmy. Mužská jesenná móda je však rovnako významná, ako tá ženská, pretože pri striedaní ročných období a najmä pri ochladení je dôležité myslieť hlavne na to, aby nás oblečenie poriadne zahrialo. Čo sa týka kúskov, ktoré v jesennom mužskom šatníku nemôžu chýbať, jednoznačne sem môžeme zaradiť mikiny.

mužská jesenná móda

Mikina je univerzálny a zároveň pohodlný vrchný odev, ktorým nikdy nič nepokazíte. Obľúbenou voľbou je napríklad pánska mikina na zips, ktorú si v prípade teplejšieho jesenného dňa môžete bez problémov rozopnúť. Ak však preferujete skôr mikiny bez zipsu, resp. mikiny cez hlavu, či už s kapucňou alebo bez nej, určite nájdete aj kopec takýchto kúskov v krásnych neutrálnych farbách jesene. Na formálnejšiu príležitosť sa vám však bude hodiť elegantnejší sveter alebo rolák, doplnený o jesenný prechodný kabát. Na bežný deň zase určite využijete prechodnú parku, ktorá vás ochráni pred prechladnutím aj pri naozaj chladnom alebo daždivom dni.