Menu

Oheň a síra alebo kniha, ktorá vyvolala verejný ošiaľ

0 Comment


Spoločnosť, predovšetkým tá americká, zostala rozrušená, nakoľko sa k nej dostala kniha s diskutabilným obsahom nesúca názov Oheň a síra. Je zaujímavé pozrieť sa, ako dokáže jedno literárne dielo pohnúť s citmi veľkej časti spoločnosti a to až do takej miery, že prinesie akýsi nový trend myslenia či pravdy.

prezident

Autorom tohto knižného diela je Michael Wolff a v skratke možno povedať, že jej obsah sa točí okolo aktuálnej situácie v Bielom dome. Vieme, že prezidentom USA je po novom Donald Trump a práve jeho nazlostená tvár je coverom prednej časti obalu knižky, pričom aj samotné vnútro poukazuje na charakteristickú vlastnosť tohto prezidenta a to hlavne v bode, ako ju tento prezident dokázal využiť vo svoj prospech, teda vlastne aj víťazstvo. Tou vlastnosťou je nadmierny talent hľadania tých správnych, populistických i zábavných slov v situáciách, kedy stojí proti svojim opotentom. Vieme, že Donald Trump je známy mnohými výrokmi, ktoré či už zo sympatickej či naopak kritickej stránky budia záujem verejnosti. V dobrom i v zlom, ale naozaj budia pozornosť a z veľkej časti a z určitého uhľa pohľadu zrejme i určité sympatie. Každopádne Donald Trump nie je neprehliadnuteľnou postavou a teda disponuje vo veľkej miere vlastnosťou, aká je pre úspech v modernej politike potrebná, respektíve hlavne pre oslovenie masy voličov.

donald

Bolo by vhodné, aby som predstavil i kapitoly tejto knihy:
•         Kniha sa začína sa kapitolou Deň volieb, následne pokračuje nadpismi ako Trump Power, Prvý deň, ale zaujímavý obsah nájdeme i v kapitolách Médiá, Zrušiť, či Rusko.

V knihe sa ale dozviete i informácie typu čo si o Trumpovi myslia jeho podriadení, prečo podozrieval bývalého prezidenta Barracka Obamu z odpočúvania, ako vysvetlí vyhodenia šéfa FBI, či dokonca aj návod, ako sa dá s Trumpom komunikovať tak, aby dialóg dopadol efektívne.