Menu

Pestujte záujmy, ktoré Vás obohatia. Sú takmer zadarmo!

0 Comment


Veľa čítajte
Jednoduchým spôsobom ako využiť dieru vo Vašom dennom rozvrhu je niečo si prečítať. Každý by si mal nájsť formu čítania, ktorá mu vyhovuje a využiť tak čas spôsobom, ktorý nie len niečo naučí, ale udrží Váš mozog v strehu. Snažte sa čítať menej bulváru a viac vecí s pridanou hodnotou. A čo je najlepšie, nemusí Vás to stáť takmer nič. Existuje množstvo náučných webmagazínov, ktoré poskytujú svoje články zadarmo, alebo za dobrovoľný príspevok. A kupovanie kníh je nákladná záležitosť? Vyskúšajte knižnice, alebo si vyberte knižku za pár eur z bazáru. Vyberanie tej pravej zaprášenej knihy z tretej ruky má svoje čaro!

psací stroj
 
Učte sa cudzí jazyk
V dnešnej dobe už učenie cudzieho jazyka nemusí znamenať nespočetné množstvo zaplatených hodín u kvalifikovaného lektora. Nadobúdať jazykové zručnosti sa dá aj prostredníctvom mobilných aplikácií, ktoré sú buď úplne zadarmo, alebo si priplatíte za dodatočné možnosti. Tieto aplikácie vedia sledovať Váš progres, či Vás zahanbujúco upozorniť, že už nejaký čas kašlete na to.  Takže žiadne ďalšie výhovorky, nie nadarmo sa hovorí „koľko jazykov vieš, toľko krát si človekom“.

běhání
 
Behajte
Najjednoduchší a najlacnejší spôsob ako získať kondičku je behanie. Jediné čo k tomu potrebujete je pár tenisiek a hlavne prekonanie samého seba. Zabudnite na cesty, vybehnite do prírody, kdekoľvek zastavte a kochajte sa nádherou. Zresetujete myseľ, spravíte niečo pre telo a vrátenie sa späť k práci bude pre Vás oveľa jednoduchšie.
 
 
Choďte do prírody a campujte
Len taký človek, ktorý precestoval aj iné kúty sveta si naplno uvedomí, aké krásy sa nachádzajú na Slovensku. Zoberte svojich najbližších a strávte nezabudnuteľný víkend pri ohni v spacáku. Na internete sa nachádzajú nekonečné zoznamy campov, prístreškov, nocľahárni a iných miest, kde môžete bez problémov zložiť svoje hlavy. Čakajú Vás krásne chvíle a ešte aj ušetríte na ubytovaní.

stan
 
Naučte sa hrať na hudobnom nástroji
Každý z Vás, aj ten čo tvrdí, že má najhorší hudobný sluch na svete sa s najväčšou pravdepodobnosťou dokáže naučiť jednoduchú melódiu na flaute, alebo vystriedať pár akordov na gitare. Či už podedíte nejaký nástroj, alebo si kúpite obitú gitaru za 20 eur, určite nič nepokazíte ak strávite svoje voľné chvíle naučením sa notoricky známej piesne a prekvapíte tak svojich blízkych pri večernom posedení pri pive. A možno jedného dňa o Vás budeme počuť aj my.