Menu

S LED žiarovkami ušetríte!

0 Comment


LED žiarovka je laicky povedané úsporná žiarovka resp. dióda. Doslova znamená skratka LED – light-emitting diode (dióda, ktorá vyžaruje svetlo). LED je modernou technológiou, ktorá síce bola objavená údajne ešte v roku 1962 kanadským vedcom, ale používať vo väčšom rozmere sa začala, resp. začína až posledné obdobie. LED žiarovky nie sú len moderné, sú aj úsporné a tak povediac ekologické žiarovky. Pri rekonštrukciách, či novostavbách, všade môžete nájsť používané LED žiarovky. Majú veľmi dlhú životnosť, v niektorých svietidlách vám môžu vydržať aj niekoľko rokov, závisí od dĺžky svietenia. Rovnako spotrebujú oveľa menej energie. Oproti bežným žiarovkách sa úspora môže blížiť až k 75%, čo je naozaj dosť! LED žiarovky majú rôzne koncovky resp. odborne povedané rôzne pätice. Preto si pri kúpe starú žiarovku buď zoberte so sebou, alebo si pätice dobre prezrite, aby ste nekúpili inú, ktorá vám do vášho svietidlá nebude pasovať.

osvetleny priestor

LED ziarovky G9

Jednou z bežných pätíc LED žiaroviek je napríklad G9 pätica. Často sa používa napríklad v bodových svetlách, alebo kúpeľňových svietidlách. Jej cena sa pohybuje v e-shope ledprodukt.sk od 3,20€ za kus. Za túto sumu vám však bude svietiť a slúžiť neuveriteľných 50.000 hodín. Môžete si byť istý, že ju tak skoro vymieňať naozaj nebudete musieť!

LEd napis

Farba svetla je pri LED žiarovkách, či už ide o G9 alebo iný typ, na výber z troch možností. Teplé svetlo, studené a neutrálne. Zvážte podľa typu miestnosti, kam žiarovky potrebujete a akú atmosféru má svetlo vytvárať. Teplé svetlo je mäkšie a upokojujúce, studené zase jasnejšie ostrejšie, vhodné na sústredenie a koncentráciu.

LED žiarovky v prevádzkach

Aj vo svojej prevádzke môžete zaviesť LED osvetlenie. Táto investícia sa vám vráti z dlhodobého hľadiska. Jednotlivé bodové svetlá alebo LED pásy, oživia a spríjemnia každý obchodný priestor.