Menu

Tá najlepšia výživa pre vaše nechty a vlasy

0 Comment


Žena je krásna najskôr zvnútra, ale jej krása je predovšetkým vonkajšia, ktorú si neustále musí udržiavať. Vlasy sú veľmi dôležitým prvkom k vybudovaniu konečnej vizáže, a tak o ne dbáme ako najlepšie vieme. Počúvame rady na internete, v kozmetických salónoch, či prostredníctvom časopisov a inej masmediálnej techniky. Najväčším problémom bývajú polámané, suché a riedke vlasy sprevádzajúce rozštiepené nechty s bielym povlakom.

vlasy

Vlasy
ženské vlasy by nemali pripomínať vecheť ani inú kuchynskú pomôcku alebo náradie na údržbu. Vlasy sú doplňujúcim prostriedkom tváre a celkovej vizáže – dbajme na ne preto s rozhľadom. Predsudky odložme nabok a s pravdou von – drahé šampóny a laky na vlasy – to nie je dobrý začiatok. Je už dávno dokážané, že z drahého šampóna nám nevyrastú nové vlasy. Je totiž nutné pozrieť si ich zloženie a množstvo syntetických látok, ktoré sa v ňom určite nachádzajú. Vaša voľba by mala byť preto opatrná a namiesto prevoňaného si vybrať ten správny s menším obsahom parfumovaných látok. Ohľadom laku na vlasy je to totožné, ale s ním by sme sa nemali až tak často stretávať. Vlasy totiž ničí, aj keď nám ich pomáha udržať pokope.
Milióny článkov o pŕhľavových prípravkoch nie sú žiadnou poverou, no produktom z obchodu by nemal každý veriť. Preto je jednoduchšie si ho po domácky vyrobiť – veď pŕhľava rastie všade!

ruce

Biele obláčiky na nechtoch hlásia problém
Určite ste si niekedy na svojich nechtoch všimli malé biele fliačky. Je to často len upozornenie na nedostatok nejakého z vitamínov, najčastejšie zo skupiny B. Stačí si do jedálnička zaradiť viac ovocia a zeleniny, jesť viac červeného mäsa, alebo si pripravovať restovanú pečienku na cibuľke. Niekedy je to však znak vážneho ochorenia, ktoré sa zatiaľ len skrýva, no ak vyjde na povrch je zle.
Výživa je v problémových vlasoch a nechtoch najväčším ukazovateľom. Je potrebné žiť zdravšie – ak to nedodržíme odzrkadlí sa to nielen na našej kráse, ale aj zdraví!