Menu

Ušetrite na energiách

0 Comment


Ceny energií neustále stúpajú a každý sa snaží vytvoriť nízko nákladovú domácnosť, v ktorej bude nízka spotreba energie potrebná na úkony v domácnosti. Nižšia spotreba na vykurovanie či ohrev vody znamená samozrejme aj nižšie mesačne náklady. A verte, že rozdiel medzi nízko nákladovou domácnosťou a domácnosťou staršej nehnuteľnosti v oblasti energii je mnohonásobne nižší. Malo by byť na každého zvážení, či sa neoplatí investovať vyššiu počiatočné sumu na zabudovanie modernej technológie v podobe tepelného čerpadla, či podlahového kúrenia a šetriť mesačne na spotrebe.

úspora

Na nižšiu spotrebu energie na vykurovanie má takisto vplyv aj zateplenie či výber vhodných okien a dverí. Dnes vám kolaudácia bez zateplenia už takmer ani neprejde. Takisto sú na trhu obľúbené hliníkové okná, ktoré výrazne udržujú teplo v interiéri. Pri riešení spotreby energií v novostavbe je tiež dôležitým aspektom strecha. Nízka spotreba energie, ktoré ľudia riešia pri svojich novostavbách nie sú len tak náhodou. Podľa novej legislatívy musia novostavby, ktoré čaká kolaudácia, dosiahnuť najvyššiu energetickú triedu nehnuteľnosti A0. Čo to znamená? Energetická trieda budovy A0 je trieda s najnižšou spotrebou. Ako v prípade spotrebičov do domácnosti, ktoré sa radia do energetických tried A až G, je energetická trieda A vysoko úsporná. Ak už máte dom skolaudovaný nezúfajte. Táto legislatíva sa týka budúcich kolaudácií novostavieb.

energetické triedy

Staršie nehnuteľnosti, ktoré však majú vysokú spotrebu energie, môžu využiť obnovu nehnuteľnosti a zabezpečenie si moderných technológii na chod domácnosti. V tomto prípade však budete potrebovať na rekonštrukciu či montáž energetický certifikát. V energetickom certifikáte sa zohľadnia všetky druhy spotreby potrebných na chod domácnosti vrátane vykurovania a ohrevu teplej vody. Následne je budova zaradená do energetickej triedy, kde môžete vidieť, ako je potrebné energie snížiť a kde energiami plytváte. Ak potrebujete aj vy energetický certifikát budovy ku kolaudácii alebo obnove staršej nehnuteľnosti, neváhajte kontaktovať certifikaciabudovy.sk.