Menu

Bulharsko ano zimná dovolenka?

0 Comment


Skvelá lyžovačka v Bulharsku?

Áno čítate správne. Aj keď sa väčšine z nás spája Bulharsko s letnou dovolenkou v tejto krajine môžete zažiť taktiež skvelú zimnú dovolenku. A to dokonca v dvoch známych ski-centrách – Borovec a Bansko. Tím, ktorí pozerajú zjazdové lyžovanie možno tieto zimné strediská niečo hovoria, ak nepatrite medzi nich, stačí si stredisko vyhľadať na internete a dozviete sa všetky potrebné informácie. Ak ste vášnivý lyžiar alebo radi snowbordujete na novom teréne, možno tieto lyžiarske centrá budú vašou tohtoročnou zimnou destináciou. Zo Slovenska je to síce trochu ďalej, ale nie je to zase tak ďaleko, aby ste sa tam nemohli vybrať autom.

zima na horách

Môžete tiež zvoliť leteckú dopravu a výstroj si zapožičať priamo na svahu. V ponuke máte množstvo hotelov a ubytovania rôznej kategórie, od tých najluxusnejších až po tie skromnejšie, ale rovnako pohodlné ubytovania. V lyžiarskom stredisku vás čaká plno dobre upravených zjazdoviek dlhých niekoľko kilometrov. Na svoje si prídu začiatočníci, ale aj tí pokročilí, ktorí majú radi čierne zjazdovky. Osviežiť sa môžete v niekoľkých bufetoch priamo na svahu alebo dole v lyžiarskych mestečkách, ktoré okrem lyžiarskych zážitkov ponúkajú aj mnoho toho potom, čo vyzujete lyže.

lyžovanie

Okrem dobrého jedla a chutných etno bulharských produktov tú nájdete a plno zábavy, a zaujímavých aktivít pre malých aj veľkých. Nesmiete však zabudnúť, že bulharská mena, napriek tomu, že Bulharsko je súčasťou Európskej Únie, nie je Euro, ale bulharský Lev. Preto si nezabudnite vymeniť Eurá, aby ste boli pripravení ochutnať a zažiť Bulharsko ako sa patrí. A naozaj je na čo sa pripraviť! Bulharsko okrem pestovania ruže a výrobkov z nich ponúka aj množstvo zaujímavých vlnených odevných produktov, ako aj plno sladkých tradičných bulharských pochutín a pekárskych výrobkov.