Menu

Získajte pre vašu firmu súkromie a prestíž s virtuálnym sídlom

0 Comment


V súčasnosti stále viac podnikateľských subjektov využíva lacné virtuálne sídla. Po tejto cenovo dostupnej možnosti, ako sa dá získať firemné sídlo (a väčšinou na lukratívnej adrese), siahajú napríklad rozbiehajúce sa start-upy a začínajúci podnikatelia, ale potom napríklad aj tí, ktorí svoj biznis vedia účinne riadiť cez svoj počítač a nepotrebujú k tomu veľké kancelárie- teda napríklad rôzni vlastníci e-shopov, grafici, programátori, copywriteri či možno aj architekti.

Macbook, žena

Začínajúci podnikatelia s obmedzeným finančným rozpočtom alebo tí, ktorí by proste za prenájom drahých kancelárií, prípadne iných nehnuteľností v centre mesta relatívne zbytočne platili vysoké poplatky za priestory, ktorých potenciál by plnohodnotne nevyužívali. Pretože by väčšinu práce zvládali robiť zo svojho domu alebo sa prípadne väčšinu času nachádzajú fyzicky mimo SR.

A síce áno, do Obchodného registra SR sa môže čoby firemné sídlo zaevidovať akákoľvek nehnuteľnosť. Tá, ktorej ste vlastníkom alebo tá, ktorú máte v prenájme- hoci vtedy je potrebný aj súhlas vlastníka konkrétnej nehnuteľnosti. Z tohto hľadiska to teda vyzerá, že ako firemné sídlo môžeme zapísať a následne využívať svoje domáce priestory.

Áno, môžeme, hoci to má v porovnaní s prenájmom virtuálneho sídla svoje nevýhody:

Práca z domu

V stručnosti je tu nevýhodou to, že sa budú firemné záležitosti a firemná pošta chtiac-nechtiac krížiť s vašim súkromným životom. Ďalšou nevýhodou je potom aj fakt, že ak je v OR SR pri firemnom sídle zapísaná adresa bydliska, nebudí to proste dobrý dojem u obchodných partnerov. Na biznis by bolo predsa len vhodnejšie mať vyhradené priestory.

Virtualne sidlo Ezmluva ponúka možnosť, ako si môžete lacno zaobstarať prestížnu adresu pre vašu firmu napríklad niekde v Bratislave a tam, kde to bude budiť dobrý dojem. Tam, kde to zároveň dodá vašej firme anonymitu a kde zapadne medzi najväčšie centrá biznisu v SR.