Menu

Usporiadajte si kúpeľňu účelne

0 Comment


Každý rok je príležitosťou na to, aby sme prehodnotili svoj život a prerobili v dome čo sa nám už nepáči. Zmena je život ako sa hovorí. Nebráňte sa jej a skúste začať plánovať zmeny už dnes. Oživte starý vzhľad kúpeľne niečím novým a praktickým!

světlá koupelna

Čo sa hodí do kúpeľne?

Odpoveď bude jednoznačná. Jedná sa o kúpeľňový nábytok, elektrické spotrebiče (práčka, sušička, fén, holiaci strojček, kulma či žehlička na vlasy). Ak máte v kúpeľni okno, je to len výhra pre vás. Nielenže budete v nej môcť kedykoľvek vetrať, ale na okenný parapet si môžete umiestniť vlhkomilné rastliny, ktoré plnia nielen dekoračné ale i očistné funkcie. Nad umývadlo si umiestnite praktickú a jednoduchú skrinku so zrkadlom a vedľa neho pripevnite držiaky na uteráky. Ak máte v kúpeľni dostatok priestoru môžete sa v nej s nábytkom a úložným priestorom vyhrať. V prípade staršej kúpeľne môžete starý nábytok repasovať a dať mu druhú šancu v podobe nového náteru a dizajnu. Dnes sa nostalgickým prvkom v kúpeľni prikladá nielen estetický, ale i intímny účel. Zdedili ste po rodičoch prekrásnu komódu, ktorá by sa vynímala vo vašej kúpeľni? Ošetrite ju proti vlhkosti a nájdite jej miesto.

rohová vana

Zrelaxujte vo vani

Po úspešnom zariadení kúpeľne je na mieste oddych. Ten si môžete vychutnať napríklad aj v bublinkovom kúpeli. Ak máte možnosť zadovážiť si rohovú vaňu, urobte tak. Je nielenže väčšia, ale zaberie nevyužité miesto v rohu miestnosti, z ktorého môžete mať pekný výhľad cez okno alebo na priestor kúpeľne. Pustite si muziku, nasypte do teplej vody liečivú morskú soľ a pridajte éterický olejček. Ponorte sa do napustenej vane. Vaše telo a zmysly sa vám za túto službu náležite odmenia. Aj pre tento pocit blaha vane rohové získali na popularite. V priestore tejto vane býva výklenok, na ktorý si môžete položiť hygienické pomôcky alebo zapálené sviečky s pohárom vínka. O romantické chvíle máte postarané.