Menu

Gibraltár známy aj neznámy

0 Comment


Gibraltár a Gibraltárky prieliv je pre mnoho Slovákov známy aj neznámy. Časť sveta, ktorá pre nás nie je až tak ďaleko, pretože sa nachádza v Európe, no napriek tomu väčšina z nás vie o Gibraltári veľmi málo. Je to časť Európy, ktorá je nám známa len názvom. Možno väčšina z nás ešte vie, že Gibraltárky prieliv bol dôležitým dopravným a námorníckym uzlom v minulosti a je ním aj dnes. Možno taktiež niektorí z nás vedia, že je to najbližšia časť Európy k druhému kontinentu, Afrike. No to sú asi všetky informácie, ktoré o tomto kúsku Európy vieme.

Gibraltársky prieliv

Gibraltár nám však vie ponúknuť omnoho viac, určite sa preto oplatí tento kúsok Európy preskúmať nie len na mape vo vašom atlese sveta, ale aj na vlastné oči. Vyberte sa aj vy na Gibraltár a zažite nové dobrodružstvá, vozte sa lanovkou a objavujte mesto alebo si užite plno zábavy pri potápani a pozorovaní delfínov, užívajte si na jachte, alebo pozorujte opice. Okrem toho Gibraltár ponúka množstvo zaujímavých atrakcií pre milovníkov umenia, histórie a kultúry, vo forme galérií, výstav a múzeí. Nezabudnite tiež navštíviť komplex jaskýň, ktoré sú zapísané na zozname UNESCO (Gorhamove jaskyne).

Gibraltár

Nech už sa rozhodnete pre čokoľvek nezabudnite si uzatvoriť cestovné poistenie v AXA, ktoré vás chráni na každej vašej ceste. Užite si vaše dobrodružstvá naplno, pretože na nás sa môžete spoľahnúť vždy. Nech sa rozhodnete objavovať neprebádané zákutia Gobraltáru, alebo sa vydáte na klasický shopping a spoznávanie mesta, alebo budete obdivovať to, ako blízko máte na dosah druhý kontinent, my stojíme pri vás. Uzatvorte cestovné poistenie v Axa, zaberie vám to len niekoľko minút, ale ak sa vám na vašich cestách niečo prihodí, môže pre vás týchto pár minút znamenať veľa. Teraz už ani nemusíte hľadať naše pobočky, teraz sa môžete u nás poistiť aj online.