Menu

Čierna farba

0 Comment


Čierna farba je asi pre každého hlboko v hlave vsugerovaná ako farba smútku a už inštinktívne sem tam, keď stretneme nejakého známeho celého v čiernom, utrúsime poznámku typu: „Dnes si v akom smútočnom,“ alebo, „Čo máš na sebe aké smutné farby?“ Ak už tieto vety nehovoríme my, tak určite ich pravidelne počúvame. Čierna farba však nezobrazuje smútok. Ženy, ktoré ju nosia touto farbou vyjadrujú úplne niečo iné.

kabát.jpg

Už len v psychológii je táto farba vnímaná hlavne v odevoch ako túžba po obnovení sily a podobne. Tieto ženy sa týmto väčšinou snažia skryť svoje emócie alebo si držia odstup od ostatných.  Čierna farba takisto pôsobí hlavne formálne a stabilne, a u ľudí vzbudzuje hlavne  dominanciu a autoritu. Ženy sú si v čiernom oblečení istejšie, a cítia sa omnoho komfortnejšie.
Táto farba sa aj okrem iného považuje aj za veľmi atraktívnu. Takisto sa aj vraví, že práve čierna ľudí zoštíhľuje a opticky zužuje. Tí, ktorí nosia čiernu sa väčšinou považujú za spoľahlivých a bojovných.

Ľuďom preferujúcim čiernu farbu však len veľmi málokedy prekážajú ostatní, ktorí priam až hýria farbami. Väčšina žien je zástancom toho, nech si každý nosí to, čo chce, a v čom sa cíti pohodlne. Predsa len, každý na svete má odlišný vkus, a povedzme si úprimne, nie práve každému sa hodia farebné kúsky oblečenia. Či už kvôli farbe pleti, vlasov, alebo strihu danej látky.

šaty.jpg

Podstatou však je, že tí, ktorí sa obliekajú práve do čiernej vôbec nemusia byť v nejakých depresiách, alebo trpieť smútkom. Možno si len chcú dodať sebavedomie, cítiť sa lepšie, alebo jednoducho len vzbudzovať autoritu.
Je aj neskutočne veľké množstvo možností outfitov, do ktorých sa čierna perfektne hodí, a vie vyniknúť tak, že konkrétny outfit ohúri množstvo očí aj bez toho, aby bol pestrofarebný. V tejto dobe je trendových kúskov naozaj nespočetne veľa a neexistuje obchod, kde by ste čiernu nenašli. Tak bežte nakupovať, a berte si pod ruku všetko, čo sa páči vám. Nie čo by sa mohlo páčiť ostatným.