Menu

Niekoľko filmov na udržanie letnej nálady

0 Comment


Into the Wild (čsfd – 86%)
 
   Dielo inšpirované knihou Johna Krakauera rozpráva príbeh mladého Chrisa McCandlessa, ktorý sa rozhodol umrieť spoločnosti a vytvoriť si vlastný svet bez peňazí, záväzkov a predsudkov. Po dopozeraní máte chuť vyjsť na chvíľu od všetkého zhonu a užiť si jednoduchý vánok, zaprášené tenisky a novú silu, ktorú ponúka letná príroda. Vrátiť sa späť je potom.. iné. Réžie sa ujal Sean Penn a o dych berúcu hudbu sa postaral Eddie Vedder z kapely Pearl Jam (ten pri prijímaní ponuky od režiséra ani presne nevedel, o čo ide, a ak kapacita ako Eddie vycíti niečo dobré, tak to dobré určite bude)

vrak.jpg
 
Green Book (čsfd – 86%)
 
   Je ešte stále novinkou a vďaka mnohým Oskarom sa vrátila do kín druhýkrát. Ďalší kúsok inšpirovaný skutočnými udalosťami (reálne postavy boli producentmi snímku), Tony Vallelonga dostane po práci vyhadzovača exkluzívnu príležitosť byť vodičom na turné váženej pianistickej hviezdy, Dr. Dona Shirleyho. Avšak Doktor je černochom a v tých časoch mali po celých štátoch isté rasové obmedzenia. Zelená kniha pre čiernych motoristov slúži Donovi Shirleymu ako sprievodca, avšak nie je takou úslužnou oporou akou je sám Tony. Postupne búrajú predsudky a každým kilometrom sa spoznávajú o niečo viac. Priateľstvo z ciest sa s ľuďmi ťahá naveky, nebolo by nádherné len tak si vyraziť rozhojdaným Cadillacom do sveta a spoznať pritom viac, než len spotený interiér kožených sedačiek? Len do toho!

cadillac.jpg
 
Vesničko má středisková (čsfd – 88%)
 
   Akoby Vianoce neboli bez Pelíšok a nesmrteľného Sám doma, tak by leto nebolo bez tejto československej klasiky, ktorá prežíva celé dekády a dokáže osloviť generácie každého veku. Miestečko naplnené typickými dedinskými charaktermi, ktoré sa navzájom prepájajú v groteskných situáciách a pripomínajú zlato starých dobrých časov. To pekné si treba zachovať a vôbec Vám nebude vadiť, že sa okrem letných oblôh a chladených nápojov pokocháte aj týmto skvostom.