Menu

Počuli ste už o štátom sponzorovaných online trollov?

0 Comment


Výskumní pracovníci na Cyperskej technickej univerzite, UCL, University of Alabama v Birminghame a Bostonská univerzita sa bližšie zaoberali týmto fenoménom a dúfali, že dosiahnu lepšie pochopenie toho, ako títo aktéri pôsobia.

tablet
 
"Facebook už niekoľko rokov vyladil svoje systémy na detekciu a blokovanie koordinovaného škodlivého správania ," povedal TechXplore Gianluca Stringhini, asistent profesora na Bostonskej univerzite. "Hrozby, ktorým čelia platformy, sa však rýchlo menia. Až pred niekoľkými rokmi hlavná hrozba pochádzala z malware kontrolujúceho falošné účty na šírenie spamu a iných podvodov. Tento typ činnosti je riadený programami, a nie ľuďmi. je preto veľmi presne koordinovaný. “ t
 
Platformy sociálnych médií boli v posledných rokoch svedkami vzostupu nového typu hrozby: koordinovaných štátom podporovaných trollov, ktorí tlačia konkrétny príbeh o sociálnych médiách. Táto aktivita je odvodená skôr od ľudí ako od automatizovaných programov, a preto je ťažšie ju odlíšiť od normálneho online chatovania.
 
V súčasnosti rastú rozdiely v USA, z ktorých väčšina je spôsobená politickým tribalizmom, o ktorom sa hovorí, že je poháňaný zahraničnými aktérmi. Táto teória bola potvrdená, keď Twitter a Reddit vydali informácie o ruských a iránskych trolloch, ktorí robili odvážne vyhlásenia na svojich platformách.

počítač
 
„Naším cieľom bolo využiť tento vzácny súbor údajov o pravdivosti, analyzovať ho naprieč niekoľkými osami, aby sme lepšie porozumeli správaniu a vplyvu týchto štátom sponzorovaných účtov,“ Savvas Zannettou, Ph.D. Kandidát na Cyperskej technickej univerzite povedal TechXplore. "Tieto poznatky majú mimoriadny význam pre rozvoj robustných riešení na odhaľovanie týchto aktérov, zmiernenie ich dopadu na web a tiež na zvýšenie povedomia verejnosti o tejto novovznikajúcej forme informačnej vojny."