Menu

Dajte vo vašom živote zelenú zelenému čaju

0 Comment


Tento vzácny nápoj nie je pre nás žiadnou novinkou. Poznali ho už aj starí Číňania, či Japonci, pre ktorých sa stal životodarným nápojom schopným liečiť skoro čokoľvek. Nazývame ho tiež zázračným nápojom práve pre jeho skvelé účinky pre naše telo. Pre mnohých je známe to, že zelený čaj je antioxidačný a antibakteriálny. Ženy ho často používajú práve na istý detox, ktorý si chcú dopriať po nezdravej strave.

ranní čaj.jpg

Ženy tento čaj obľubujú aj z toho dôvodu, že dopomáha k odstraňovaniu voľných radikálov v tele, ktoré spôsobujú napríklad tvorbu vrások. Takéto radikály však vznikajú často bežnými činnosťami, ktorých následky si ľudia už neuvedomujú, či už to je fajčenie alebo pitie alkoholu. Práve preto je zelený čaj skvelým antioxidačným spoločníkom.
Cholesterol vo veľkom množstve tiež nie je pre ľudí úplne zdravý, avšak dnes je sa mu ťažké vyvarovať. Horšie je to, že následky prichádzajú často až o dosť neskôr a tak si ľudia dobre neuvedomujú, čo všetko môže spôsobiť. Práve látky, ktoré obsahujú zelený čaj, pomáhajú redukovať tvorbu nezdravého cholesterolu a zároveň pomáhajú zvyšovať tvorbu toho zdravého cholesterolu.

zelený čaj.jpg

Je to veľmi obľúbený nápoj pri chudnutí, pretože pomáha redukovať tuky a spaľovať energiu. Práve preto sa využíva pri spomínanom detoxe, lebo dokáže ničiť škodlivé látky a metabolizmus vracia do normálu. Jeho pozitívne vlastnosti však stále nekončia, pretože zelený čaj je aj antibakteriálny a slúži na boj proti vírusovým ochoreniam. Napríklad je často využívaný v kozmetike pri problémovej, aknóznej, či zapálenej pleti, ktorú svojimi vzácnymi účinkami vylieči.
Existuje ešte rada ďalších vymožeností, ktoré tento liečivý nápoj prináša, medzi nimi napríklad to, že chráni ústnu dutinu a bojuje proti vzniku paradentózy, či zápachu z úst, tiež však obsahuje dôležitý vitamín C, či kofeín a preto sa často využíva ako náhrada kávy. Zelený čaj pomáha uvoľňovať myseľ, zbaví telo stresu a dodá človeku potrebnú energiu. Nebojte sa teda vyskúšať tento zelený zázrak a zbavte sa hneď niekoľkých nepríjemností naraz.