Menu

DIY: Vyrobte si masku, ktorá vás zbaví nedokonalostí na vašej tvári

0 Comment


Dobrá domáca maska bude hýčkať vašu pokožku, minimalizuje póry a pomôže zbaviť sa akné a jemných čiar. Ale pred aplikáciou masky sa uistite, že vaša pokožka je dôkladne očistená. Tiež vykonajte test na koži pred aplikáciou akejkoľvek novej masky na testovanie alergií alebo podráždenia kože.
Tu sú niektoré jednoduché domáce masky na tvár, ktoré nechajú vašu pokožku čerstvú a žiariacu v každom momente vášho dňa.

maska

Už žiadna mastná pokožka
Mastná koža je jedným z najviac frustrujúcich a problematických typov pleti. Ráno si umyjete tvár a po dvoch hodinách vyzeráte ako lesklá gulička. Táto domáca maska je ideálna pre ľudí s mastnou pokožkou. Medzi veci, ktoré budete potrebovať, patria 2 lyžice sódy bikarbóny a 1 lyžica čerstvej citrónovej šťavy. Sódu a citrónovú šťavu rozmiešajte v miske. Sóda začne bublinkovať, čo je úplne normálne. Vyhýbajte sa oblasti očí a nanášajte masku pomaly, kruhovými pohybmi okolo mastnej T-zóny. Po 15 minútach ju vypláchnite studenou vodou a naneste ľahký hydratačný krém.

Zbohom akné
Akné je jedným z najčastejších problémov, ktorým čelia ženy. Táto DIY maska obsahuje kurkumu, ktorá je známa svojimi silnými antibakteriálnymi a protizápalovými vlastnosťami. Ak si chcete vytvoriť túto masku, skombinujte 1 lyžičku kurkumy, 2 lyžičky ryžovej múky s 3 lyžice hladkého jogurtu. Dobre premiešajte, aby ste vytvorili hladkú pastu a aplikovali ju na tvár, najmä na miestach, ktoré sú náchylné na akné. Nechajte ju pôsobiť 15 až 20 minút. Keď vyschne, jemne ju zlúpte. Umyte ju studenou vodou a osušte svoju tvár uterákom.

akné

Nerovnomerné tóny pleti
Chceš sa zbaviť škvŕn? Potom je toto pre teba ideálna maska. Je to skvelé pre tých, ktorí majú hyperpigmentáciu. Čo potrebujete: Vezmite 2 polievkové lyžice medu a pol šálky papáje a zmiešajte tieto dve zložky dohromady. Jemne naneste zmes na tvár a nechajte ju na tvári takmer 15 až 20 minút. Umyte ju a nezabudnite na hydratáciu.