Menu

Trávenie času s malými deťmi

0 CommentTaké príjemné spomienky. Život je však veľmi krehký. Tak ako je krehká aj naša mladosť. Všetko zlé aj dobré pominie. Život ide ďalej. Staroba – choroba. Tak to však nemusí byť.
Aj keď sme už dospelí mohli by sme si nájsť pár chvíľ na trávenie času s deťmi. Deti sú totiž nádherné stvorenia, ktoré nechápu všetky súvislosti, ale zároveň sú dostatočne múdre na to, aby vedeli, že sa niečo deje. Pri hraní s nimi však máme pocit, že sme sa vrátili do nášho krásneho detstva.

miminko

V každom z nás sa ukrýva DIEŤA.
Nie, nemyslím tým teraz tehotné ženy, ktoré čakajú dieťa. Myslím tým nás všetkých. Pretože v nás všetkých sa nachádza kus detstva a kúsok dieťaťa. No kvôli povinnostiam na to zabúdame, že aj v nás je dieťa. Že aj my sa vieme povzniesť nad životom a preplávať ním s ľahkosťou. Tak ako to robia deti.

holčička

Tak ako ho v sebe objaviť?
Nemusíme sa ponárať do seba bezhlavo alebo navštevovať meditačné krúžky. Stačí, keď si vyhradíme zopár chvíľ na hranie s deťmi. Stačí, keď sa ponoríme do hry a necháme sa unášať naším detským vodcom. Jeho fantázie nemá hraníc, však? Nie, neusmerňujte ho, nechajte ho snívať a vy snívajte s ním. Len tak totiž objavíte to, čo hľadáte. Kus dieťaťa v sebe. Je to čarovné, ba až priam magické, hľadať v sebe niečo, čo už roky nebolo na povrchu.
Keď sa dostatočne zabavíte, nenechajte si to dieťa v sebe vziať. Skúste trochu detského dobrodružstva, čo tak si zahrať nejakú spoločenskú hru? Bláznivé? Ale vôbec! Bláznivé bolo to, že ste sa doteraz nevedeli poriadne odreagovať ako dieťa.

prstíčky

Teraz nastane tá pravá zábava.
Nenechajte sa zväzovať. Zabávajte sa s detskou ľahkosťou. Šantite. Život je totiž príliš krátky na to, aby ste ho len tak premrhali. Možno toto je vaša jediná šanca a jediný únik na nespútanú zábavu. Tak ho využite dostatočne a naplno. Nech sa môžete potom pozerať na svet s detskými ružovými okuliarmi. Nebojte sa, v robote sa môžete kľudne tváriť tak ako doteraz. Vážne. Ale doma si zachovajte veselosť a nič neberte príliš vážne. Veď zo života aj tak nevyviaznete živý. Tak čo môžete stratiť?
Tfuj, tfuj, prajem vám veľa šťastia za vašou detskosťou.