Menu

Trávenie času s malými deťmi

0 Comment


.


Také príjemné spomienky. Život je však veľmi krehký. Tak ako je krehká aj naša mladosť. Všetko zlé aj dobré pominie. Život ide ďalej. Staroba – choroba. Tak to však nemusí byť.
Aj keď sme už dospelí mohli by sme si nájsť pár chvíľ na trávenie času s deťmi. Deti sú totiž nádherné stvorenia, ktoré nechápu všetky súvislosti, ale zároveň sú dostatočne múdre na to, aby vedeli, že sa niečo deje. Pri hraní s nimi však máme pocit, že sme sa vrátili do nášho krásneho detstva.

miminko

V každom z nás sa ukrýva DIEŤA.
Nie, nemyslím tým teraz tehotné ženy, ktoré čakajú dieťa. Myslím tým nás všetkých. Pretože v nás všetkých sa nachádza kus detstva a kúsok dieťaťa. No kvôli povinnostiam na to zabúdame, že aj v nás je dieťa. Že aj my sa vieme povzniesť nad životom a preplávať ním s ľahkosťou. Tak ako to robia deti.

holčička

Tak ako ho v sebe objaviť?
Nemusíme sa ponárať do seba bezhlavo alebo navštevovať meditačné krúžky. Stačí, keď si vyhradíme zopár chvíľ na hranie s deťmi. Stačí, keď sa ponoríme do hry a necháme sa unášať naším detským vodcom. Jeho fantázie nemá hraníc, však? Nie, neusmerňujte ho, nechajte ho snívať a vy snívajte s ním. Len tak totiž objavíte to, čo hľadáte. Kus dieťaťa v sebe. Je to čarovné, ba až priam magické, hľadať v sebe niečo, čo už roky nebolo na povrchu.
Keď sa dostatočne zabavíte, nenechajte si to dieťa v sebe vziať. Skúste trochu detského dobrodružstva, čo tak si zahrať nejakú spoločenskú hru? Bláznivé? Ale vôbec! Bláznivé bolo to, že ste sa doteraz nevedeli poriadne odreagovať ako dieťa.

.

prstíčky

Teraz nastane tá pravá zábava.
Nenechajte sa zväzovať. Zabávajte sa s detskou ľahkosťou. Šantite. Život je totiž príliš krátky na to, aby ste ho len tak premrhali. Možno toto je vaša jediná šanca a jediný únik na nespútanú zábavu. Tak ho využite dostatočne a naplno. Nech sa môžete potom pozerať na svet s detskými ružovými okuliarmi. Nebojte sa, v robote sa môžete kľudne tváriť tak ako doteraz. Vážne. Ale doma si zachovajte veselosť a nič neberte príliš vážne. Veď zo života aj tak nevyviaznete živý. Tak čo môžete stratiť?
Tfuj, tfuj, prajem vám veľa šťastia za vašou detskosťou. 

Trávenie času s malými deťmi
4.3 (85%)4
.