Menu

Lacnejšie, rýchlejšie, pohodlnejšie!

0 CommentNaše ruky o nás prezrádzajú veľmi veľa. Podľa toho, ako sa o ne staráme a ako si udržujeme svoje nechtíky si o nás ľudia zvyknú spraviť rýchlu mienku. Pravidelná návšteva manikérky je síce príjemná služba, ale zároveň dosť časovo, aj finančne náročná. Preto skúste na vaše nechtíky nanášať farby v pohodlí domova!

salon

1.       V prvom rade si vždy poriadne ruky umyte a následne vysušte, spravte si pohodlie a zaistite, aby ste aspoň na pól hodinku nemuseli nikam ísť a nič ďalšie robiť. Teda aby vám lak na nechtoch poriadne uschol a aby ste si tak nezničili dokonanú prácu.
2.       Použite pilník a zabezpečte tak svojím nechtom ten správny tvar, ktorý vyžadujete. Nechty si upravuje vždy pred tým, ako nanášate lak alebo robíte nasledujúce kroky.
3.       Pokiaľ zvyknú byť vaše nechty suché a zvyknú sa „šúpať“, jednoducho si ich nakrémujte! Obyčajným krémom ktorý používate na tvár alebo telo. Podobne ako pokožka, aj nechty potrebujú hydratáciu. Nechajte krém zapôsobiť a zvyšky utrite obrúskom.

nehty

4.       Pri každom lakovaní platí dôležité pravidlo a to: Nikdy nezabúdajte na podkladový lak! Kúpte si radšej o niečo drahší, ktorý je kvalitný a dlhšie vám vydrží. Používaním takéhoto podkladového laku nie len predídete lámavosti nechtov a ich zažltnutiu z tmavších lakov, ale aj vaše nechty celkovo spevnia a následne nanesený lak vám na nich dlhšie vydrží!
5.       Prejdime k samotnému nanášaniu laku na nechty. Vyberte si obľúbený odtieň a nanášajte vrstvu z hora na dol postupne na všetky prsty. Ak to robíte samé prvý krát, je možné, že sa vám bude ruka poriadne triasť. V takom prípade nezúfajte, chce to len trochu tréning. O pár týždňov, možno mesiacov uvidíte ako ste pokročili!

laky

6.       Keď vám prvá vrstva zaschne, rozhodnite sa podľa toho ako ste s výsledkom spokojná, či nanesiete ďalšiu alebo nie. Pokiaľ ste zvolila tmavší odtieň je pravdepodobné, že ďalšiu vrstvu ani nebudete potrebovať. Pokiaľ áno, postupujte rovnako ako v predošlom kroku.
7.       Nezabúdajte, že lak treba nechať dôkladne vyschnúť! Preto si nechty nelakujte, keď nemáte dostatok času, mohli by sa vám zničiť a celá vaša práca by vyšla nazmar. Keď ste si teda istá, že vaše nechty sú suché a lak pevne drží, môžete si ešte dopriať jednu vrstvu priesvitného laku pre viac lesklý efekt. Pravdepodobne ju však už nebudete potrebovať.
8.       Aj na samom konci, keď ste si už istá že sú vaše nechtíku uschnuté sa môže stať, že si na nich nájdete odtlačok po nejakej látke, alebo ryhu, v ktorej bude farba chýbať. Preto radšej aspoň hodinku po nalakovaní nechtov nerobte namáhavú prácu aby ste si ich nezničila.
 
Nebojte sa experimentovať! Nie je pravidlo, že musíte používať vždy iba jednu farbu. Môžete skúsiť rôzne triky ako si dizajn vašich nechtov vylepšiť a ohúriť tak vaše kamarátky dokonalou manikúrou ako od skutočnej manikérky!