Menu

Dom a byt v roku 2018 prijíma nedokonalosti!

0 CommentČalúnenie nábytku je jemné, hrejivé a hebké. Používajú sa teplé farby (žltá, oranžová, červená) a kvetinové vzory. Prípadne sivá a biela s použitím prehozu v podobe vlnenej deky alebo kožušiny. Záleží to najmä od toho či sa zameriavame na konkrétny štýl – ako je škandinávsky štýl (biela, sivá, drevo a doplnky v mätovej zelenej a modrej) alebo viktoriánsky s netradične moderným nádychom (prútené kusy nábytku, tehlová štruktúra a farba, čierne dekorácie, sivá farba, betón). Alebo sa zameriavame na oddelené a samostatné trendy všeobecne a teda aj vágne poňaté.

dekorace

Čo sa zmenilo??

Každopádne, hitom sú v tomto roku kúpeľne v tmavých farbách. Môžu byť tmavomodré, temné zelené, ale aj svetlozelené a v jemných až pôvabných odtieňoch. Už neplatí, že v interiéri musíme mať nejakú dominantnú tapetu alebo, že jednu stenu musíme natrieť nejakou sýtou výraznou farbou. Dnes sa pozornosť upriamuje viac na strop. Strop by mal byť nápaditý. Či už farbou, štukom alebo zaujímavým svietidlom.

ubrus

Rastliny nemusíte umiestňovať iba na parapetu alebo stolík pre kvetiny. Naaranžujte zátišie, zaveste ich na zelenú stenu. Motívy rastlín a kvetov sa vracajú aj na bytový textil v modernom dizajne. Uprednostňujú sa veľké XXL vzory kvetín na tapetách stien a textíliách či čalúnení, pestré farby a inšpirácie etno kultúry. „In“ je tzv. hygge štýl s cieľom zútulniť si domov. Heslom tohto štýlu z Dánska je „cítiť sa dobre“, čo je aj preklad slova hygge.

Zjednodušene ide o spôsob ako žiť šťastne a spokojne. V posledných rokoch sa z tohto životného štýlu stal fenomén. Jeho základnou premisou je obklopovať sa vecami, ktoré sú nám blízke, ktoré navodzujú pekné spomienky, a ktoré pôsobia útulne. Patrí sem mäkké svetlo, teplé a hrejivé textílie ako je bavlna, vlna ľan, úplet, zarámované fotky, rastliny, drevo a neutrálne farby.

kameny

Tento rok bude v kurze čistota, pokora a jednoduchosť v materiáloch aj tvaroch. Neodmysliteľný je citeľný návrat ku koreňom a k prírode a prijímanie nedokonalosti. Moderné interiéry sa vyznačujú vzdušným priestorom bez zbytočných dekoračných predmetov, praktickosťou a užitočnosťou.