Menu

Hľadíte pri dezinfekcii aj na tieto (dôležité) detaily?

0 Comment


Nebude už žiadnou novinkou, ak sa dočítate, že hygiena a dezinfikovanie sú v súčasnosti veľmi dôležité. Vlastne viac, než pred súčasnou pandémiou spojenou s koronavírusom. Nie je to len o nosení rúška a respirátora, dôležitý je totiž aj faktor, akým sú sprísnené hygienické návyky a pravidelná dezinfekcia. A k tomuto musí pristupovať každý z nás individuálne, z vlastného záujmu. Vravíme napríklad o pravidelnom čistení rúk, kľučiek na dverách, nákupných košíkov, vypínačov,.. a iných „detailov“, s ktorými sme denne v kontakte a neustále sa ich dotýkame. Po sebe samých, ale aj po iných ľuďoch. Logicky sa zvyšuje tiež dopyt po kvalitných dezinfekčných prostriedkoch, či už máte v pláne dezinfikovať rôzne plochy, predmety, miesta, či vaše ruky.

povrch

Dezinfekčné prostriedky rady STÉRIDINE inaktivujú patogény a pritom nepoškodzujú životné prostredie. Dezinfekcie STÉRIDINE spĺňajú najnáročnejšie kritériá a preto ich odporúčame zvlášť citlivým ľuďom, ktorí trpia najrôznejšími alergiami a inými reakciami.
Čo sa ale v spojitosti s účinnou dezinfekciou oplatí vedieť, to sú aj tie menšie veci, ktorým sa oplatí venovať pozornosť. Veď baktérie a vírusy boli a sú prakticky všade. Je to prirodzené a naozaj nechceme vyvolať paniku, je ale na mieste dbať na zvýšenú hygienu a z hľadiska čistenia venovať pozornosť napríklad aj týmto veciam, akými sú:

corona

Vaše kľúče, s nimi ste predsa v pravidelnom fyzickom kontakte. V tomto smere tak môžeme rovno spomenúť tiež mobil, pretože nie vždy stihneme mať umyté ruky, no aj napriek tomu reflexívne dvíhame hovory alebo voláme svojim známym. Kabelky sú pre niektorých z nás (najmä pre dámy) neodmysliteľnou súčasťou a sú s nami všade, čo znamená, že sú náchylné na „pochytanie“ rôznych baktérií. V tejto spojitosti môžeme spomenúť aj ruksak.

  • Základom sú čisté ruky a pokiaľ nemáte po ruke mydlo, vhodné sú dezinfekčné prostriedky na rýchle umytie rúk, s akými sa stretávame napríklad pri vstupe do obchodov či na pošte.