Menu

Každá žena vie byť dáma!

0 Comment


Proces emancipácie si ženy vybojovali samy, dnes sme v takmer rovnakej pozícii ako muži, ale vybralo si to aj svoju daň v podobe zmeny nášho správania. Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale snahou vyrovnať sa mužom strácame to, čo na nás tak obdivujú, svoju ženskosť a schopnosť byť dámou. Postupom času sme si osvojili bontón niektoré čisto mužské črty správania, častokrát sa pristihneme, že myslíme, konáme a správame sa ako mužská časť populácie. Vulgárnejší slovník alebo drsnejší výzor sú príznakom, že strácame schopnosť byť dámou, pritom na to stačí pár zmien.

motorkářka

Pravá dáma má vyzerať takto:

  1. Upravená v každej situácii

Vysypať smeti alebo ak ste práve vyšli z postele si nevyžaduje, aby ste boli nalíčená či upravená, no ak sa chystáte do práce, spoločnosti alebo na schôdzku, mali by ste si na výzore dať záležať. Jemné líčenie, upravený účes a vhodné oblečenie je základ, ktorý z vás vyčaruje dámu.

  1. Nechty sú vizitkou každej ženy

Neprípustné sú nechty s odlupujúcim sa lakom, špinavé a ohryzené. Muži si ich všímajú a podľa ich stavu si dokážu urobiť obraz o tom, ako sa o seba žena stará. Špinavé nechty nedokážeme tolerovať ani ťažko pracujúcemu chlapovi.

  1. Pozor na to, ako sa vyjadrujete a správate

Vulgárne výrazy do slovníka pravej dámy nepatria, na mužov to pôsobí odpudzujúco. Ospravedlniť sa dajú jedine v úzkom kruhu známych, kde sa jedno-dve sprosté slová tolerujú, ale veľmi časté nadávanie uberá na serióznosti, inteligencii a postavení v spoločnosti.

dáma

  1. S lakťami na stole

Dáma si nikdy nevykladá lakte na stôl, ale drží ich na kolenách. Dovolené to je len v prípade konzumácie jedla, podopieranie brady či hlavy však nepripadá vôbec do úvahy, to prenechajte mužom.

  1. Nohy v sede

Pri sedení má dáma nohy prekrížené cez seba alebo vedľa seba, ale nikdy nie každú do inej strany. Tento posed sa hodí chlapom, v opačnom prípade by nás mohli nazvať „ľahkými“.

  1. Ženy a alkohol

Dať si pohár vína nie je prehreškom, ale len v primeranej miere. Tvrdý alkohol miešaný s pivom v žiadnom prípade nepatrí do jedálnička ženy.

  1. Oblečenie

Do koša rovno zahoďte vyzývavé oblečenie, to je pre pravú dámu absolútne tabu. Decentný výstrih a konzervatívnejší šatník vám pristane oveľa viac ako priehľadné oblečenie, minisukne či výstrihy až po pupok, poprípade krátke nohavice, z ktorých vykúka polovica zadku.

Zapracujte týchto zopár rád do svojho šatníka a stane sa z vás ukážková dáma.