Menu

Kultúra v Arabskom svete

0 Comment


A ničnerobenie v exotike nie je pre vás to práve? Akú krajinu navštíviť, aby ste vyšli z komfortnej zóny a zažili novú kultúru a tradície? Navštívte arabské krajiny. Arabské krajiny pozostávajú z 22 krajín, ktoré sa ťahajú od Maroka až po severnú Afriku. Najčastejšie navštevovanými arabskými destináciami sú Egypt, Turecko či Tunisko. Kultúra takýchto arabských krajín je úplne opačná ako naše tradície v Európe. Nie všetko na čo sme zvyknutí u nás, sa môže aj v takýchto ďalekých krajinách. Ešte pred cestovaním by ste si mali naštudovať aspoň základnú arabskú kultúru, aby ste miestnych nepohoršili, prípadne sa nedostali do problémov. Arabi sú na turistov zvyknutí a samozrejme sa ich netýkajú miestne zvyky, ale niektorými úkonmi môžete nechtiac uraziť a pohoršiť.

arabske krajiny

Oblečenie.

Najväčšiu chybu robia turisti v rámci obliekania. Najmä arabské ženy majú prísne pravidla v oblasti módy. Musia mať zahalené ruky aj nohy, ale najmä hlavu. Každá arabská krajina má svoje pravidlá a zatiaľ čo niekde postačí šatka na hlave inde je nutná pre arabské ženy burka. Pre turistov samozrejme tieto obmedzenia v obliekaní nie sú povinné. Mali by ste však brať ohľad na náboženskú a etickú kultúru a pri návšteve pamiatok a katedrál prekryť ramená a kolená.

arab

Na pláži sa môžete pohybovať ako chcete. Pozor si dávajte aj na pozdrav. Zatiaľ čo pri mužoch je podanie ruky bežným pozdravom, ak chcete podať ruku žene, mali by ste byť opatrný. Arabskej žene môžete podať ruku, ak vám ju podáva ona prvá. Arabské krajiny určite stoja za návštevu a dovolenku. Ešte predtým, ako vycestujete však nezabudnite na cestovné poistenie. To si rýchlo a jednoducho vybavíte aj sami na internetovej stránke .axa-assistance.sk. Cestovné poistenie si môžete zabezpečiť len na dobu, akú potrebujete. Pri návšteve cudzích krajín by ste na cestovné poistenie nikdy nemali zabúdať.