Menu

Kyber zločinci útočia na vaše smartfóny, chcú prístup k bankovému účtu

0 Comment


Pravdepodobne ste už i vy počuli alebo čítali minimálne o niekoľkých kyber útokoch, internetových vírusoch, hackeroch, online podvodoch a krádežiach,… atď. Tieto problémy a spôsob kriminality ešte ani zďaleka neskončil, vždy sú tu nové "príležitosti" a stále aktuálnejšie kyber zločiny a to nielen voči vplyvným inštitúciám, ale sú páchané aj proti bežnému užívateľovi internetu. A my ako spoločnosť sme stále zraniteľnejší, nakoľko internet navštevujeme stále častejšie, k čomu nám dopomáhajú moderné prenosné zariadenia, respektíve smartfóny. Sme takmer stále online a tomuto svetu možno až príliš naivne veríme. Len pozor, aby ste na to nedoplatili! Krádeže a podobné skutky dnes majú ešte širšie možnosti a menia svoje pôsobisko- zavítali do online sveta, ktorý im poskytuje rafinovanejšie nástroje, viac potenciálnych obetí a anonymitu.

mobil

Najnovším pôsobiskom týchto zločincov sa stali najmä spomenuté prenosné zariadenia a to hlavne z jedného dôvodu- svoje mobily začíname používať k platbe a transakciám. Z toho vyplýva, že ak sa útočníkovi podarí dostať do vášho mobilu, v ktorom používate aplikáciu na operovanie s vašim bankovým účtom, všetky akcie a informácie o vašom účte má prehľadne k dispozícii.

  • Aktuálne je tak zrejme ešte o niečo dôležitejšie chrániť spoľahlivým antivírusom predovšetkým mobilné zariadenie, než počítač.

Samozrejme, nesmieme podceniť ani ochranu počítača, ale pokiaľ idete s dobou a na vašom smartfóne využívate moderné a praktické služby transakcií, platby a manipulácii s účtom, bezpečnosť mobilu je prvoradá. V prípade nechráneného systému sa tak ľahko môže stať, že aj vy stiahnete nechcený súbor, ktorý vás napríklad bude pozývať na množstvo podvodných stránok, ako aj šíriť podvodné informácie o zmene na vašom účte s tým, že potrebujete obnoviť vaše meno a heslo. Ak tejto žiadosti vyhoviete, následne budete presmerovaný na neznámy web, ktorý od vás toto meno a heslo vyžiada. Akonáhle tieto údaje zadáte, poskytli ste údaje kyber zločincom.

telefon

  • Toto je len pár z nových a rafinovanýc
  • h trikov, ktorých sa môžete stať obeťou i vo vašom prenosnom zariadení. Preto dispozíciu aktívneho antivírusu a ochrany nepodceňujte.
  •