Menu

Otvorené poličky : výhody a nevýhody

0 Comment


Výhody

  • Po prvé, otvorené regály dobre  vykladajú priestor , čo je obzvlášť dôležité, keď ide o malú izbu alebo štúdiový apartmán. Pre najmenšie priestory sú vhodné tzv. plávajúce  zavesené police, ktoré môžu mať rôzne hĺbky a dĺžky.

 křeslo

  • Ďalším nesporným prírastkom otvorených políc je viditeľnosť a prístupnosť všetkého, čo stojí alebo leží na nich. Táto výhoda môže byť použitá na skladovanie denných hygienických výrobkov v kúpeľni, často používaných jedál v kuchyni a hračiek v škôlke.

 

  • Nehovoriac o  estetickej zložke . Nielen obsah regálov dodáva priestor individuálnosti a charakteru, ale oni sami môžu hrať úlohu dekoračného ornamentu. 

 

  • Takú policu si môžete ľahko vytvoriť s vlastnými rukami.

 
Nevýhody

  • Otvorené police sú často nazývané zberačom prachu a je to bohužiaľ pravda. Na regáloch sa naozaj nahromadí veľké množstvo prachu, čo si vyžaduje pravidelné čistenie. 

 

  • Ak nie ste perfekcionista a pravidlá typu "veci majú svoje miesto" a "zdvihnúť – dať späť" nie sú prinesené do automatizmu, potom bude zachovanie kompozícií na regáloch v ich pôvodnej podobe ťažké.

 knihovna

  • Otvorené regály sú ideálne na ukladanie malých predmetov, kníh, riadu a iných drobností, lebo samozrejme  nemajú veľkú kapacitu . Použitie otvorených políc vytvára útulnú a neformálnu atmosféru, ktorá je vhodná pre každý štýl.

Ak sa rozhodnete používať otvorené police v interiéri, odporúčame vám zoznámiť sa s radami profesionálnych dizajnérov.

  1. Pred výberom otvorených políc, sa uistite, že stena za nimi má nudnú a najlepšie monochromatickú farbu;
  2. Odporúčame našim zákazníkom udržiavať pekné nádobky či súpravy na regáloch, ktoré používajú každý deň a budú viditeľné hneď pri vstupe do kuchyne.
  3. Môžete použiť kombinované možnosti, kde otvorené police fungujú ako štýlové dekoratívne doplnky k obvyklým uzavretým skrinkám.