Menu

Na hudobný festival do Poľska

0 Comment


Pre niekoho ďaleko, pre iného akoby kameňom dohodil. To všetko iba pre zopár hodín strávených počúvaním hudby. Alebo pre neskutočnú zábavu, zážitky do konca života s kamarátmi a počutie svojej hviezdy naživo. Všetko vyúsťuje do festivalového šialenstva. Otvorilo sa už festivalom Coachella v Británii a nemusíte cestovať cez kanál, pretože mnohé skupiny sa snažia prísť za svojimi fanúšikmi aj spoza veľkej mláky. Nie tak ďaleko od nás sa stretnú v Poľsku alebo v Maďarsku na Szigete.

muzika

Poľský Opener

Poľsko má dlhú festivalovú tradíciu a každoročne sa tam zíde kopec muzikantov, ktorí spravia viacero neskutočných festivalov. Kto tam bude tohto roku? Žiadne malé hviezdy nečakajte. Vďaka svojej povesti Opener prilákal zvučné mená, ktoré možno neuvidíte v strednej Európe v najbližšej dobe. Aké vystúpenia teda očakávať? Určite nič pre slabšie povahy, ktoré sa nevyznajú v kvalitnej hudbe. Svoju účasť už potvrdili The Strokes so svojimi rockovými hitmi, ale tiež The Smashing Pumpkins a Swedish House Mafia.

Veľkým ťahákom je aj prítomnosť americkej ikony a pre mnohých osudovej ženy, Lany del Rey. Tá sa nevyskytuje v Európe často, preto je to pocta pre Poľsko, že si vybrala práve tento festival. Okrem nej je ťahákom aj Travis Scott. Manžel Kylie Jenner sa preslávil nie len svojím hip-hopom, no aj ako partner jednej z najslávnejších reality star. G-Eazy tam tiež bude zastupovať moderný žáner americkej mládeže. Dá sa teda predpovedať, že šialenstvo bude prinajmenšom také veľké, ako keby sa v Poľsku rozhodol vystúpiť Kanye West.

koncet

Vzhľadom na množstvo osôb, ktoré sa do Opener chystajú sa predpokladá, že sa poľská polícia adekvátne pripraví. Aj tak však netreba zabúdať na bezpečnosť a nepodceňovať silu davu. Alkohol ale aj drogy nie sú raritou, preto si nekupujte jedlo od neoverených stánkov a už vôbec nie lístky, ktoré sa snažia preceniť. Ak vám nevyhovuje dátum alebo nezoženiete lístok, vedzte, že ešte tohto roku si môžete užiť viac než dosť zaujímavých podujatí, kde sa predvedie nejeden talentovaný muzikant.