Menu

Zaujímavosti o vianočnej klasike a filme s názvom Sám doma

0 Comment


Vianoce sa už 28 rokov spájajú okrem iného i s kultovým filmom o malom chlapcovi, ktorý počas týchto sviatkov zostane opustený vo veľkom dome, ktorý budú chcieť vykradnúť dvaja nemotorní zlodeji. Pravdepodobne už viete, že mám na mysli legendárny film s názvom Sám doma. Niekto by možno namietal, prečo nespomeniem radšej "tuzemskú" tvorbu v podobe Mrázika či Popolušky. Popravde neviem, nie som žiaden "amík", ale som z generácie, ktorá si Vianoce spája aj s týmto americkým filmom a dobre si ho pamätá, nakoľko nás v detstve pobavil a to niekoľkokrát. Druhým dôvodom, prečo idem opisovať práve tento vianočný film je fakt, že som o ňom zistil hneď niekoľko zaujímavostí, o akých ste pravdepodobne nevedeli. Aké zaujímavosti skrýva táto vianočná klasika? V tomto článku si ich prezradíme.

vločky

Ak si na tento film pamätáte, pravdepodobne si teraz v pamäti predstavíte ten luxusný veľký dom, v ktorom tento krpec zostal opustený. Jeho interiér je naozaj nádherný a priestory obrovské. Tento dom ale nie je majetkom filmového štúdia, ale normálnej rodinky žijúcej v štáte Illinois. A čo je ešte zaujímavejšie, táto rodina v dome bývala i počas natáčania, no vo filme ju pochopiteľne nevidíme. Dom má totiž toľko miestností, že v jeho určitých častiach sa s prehľadom mohol natáčiť film so všetkými pádmi a výmyslami, pričom v druhých častiach domu táto rodina pokojne odpočívala. Z domu je dnes turistická atrakcia.

Roberta de Nira si spájame predovšetkým s filmami Krstný otec 2, Zúriaci býk a podobnými prevažne vážnymi scénami. Ale nechýbalo veľa a tohto herca by sme si spájali i s filmom Sám doma. Celý problém nakoniec nastal v tom, že de Niro toto účinkovanie odmietol. Nahradil ho Joe Pesci v úlohe Harryho.

popcorn

Pravdepodobne si vybavíte i scénku, v ktorej Kevin pozeral tie čiernobiele filmy, aké mával zakázané a to najmä pasáž, v ktorej starší mafián spustí paľbu so samopalu. Tento film pritom nie je ozajstný, hľadali by ste ho márne. Scénka bola natočená špeciálne pre film Sám doma.