Menu

Potrebujete sprievodcu?

0 Comment


Ak niečo ľudia v poslednej dobe skutočne milujú, tak je to cestovanie. Všetko, čo je spojené s cestovaním, sa pre ľudí stáva neuveriteľne atraktívnym. Napríklad aj práca, ktorá cestovanie zahŕňa. Keď sa bavíme o službách, tie sú naozaj s cestovaním spojené. A aj keď to je podľa niektorých hobby samotárov, nie je to celkom pravda. Služby sú predsa práce s ľuďmi. A kde stretnete viac ľudí, ako práve v zahraničných destináciách a metropolách? Pre ľudí, ktorí milujú cestovanie, je preto práca sprievodcu skutočne ako stvorená. Otázne však je, čo všetko ste ochotný pre ňu obetovať. Mnohí ľudia nevedia, čo všetko táto práca naozaj obnáša.

práce

Ste ochotný vycestovať na veľmi dlhú dobu?
Práca sprievodcu v zahraničí, to nie je len tak. Samozrejmosťou je, že je iné, keď chodíte len na fakultatívne výlety na niekoľko dní a vraciate sa domov spolu so svojimi cestujúcimi. No čo sa týka práce sprievodcu napríklad pre nejakú cestovnú kanceláriu, ktorá pôsobí v exotických krajinách alebo dovolenkových destináciách, asi tak často domov chodiť nebudete. A nemyslite si, že to môže robiť každý. To si rovno vyhoďte z hlavy. Sprievodcovia musia prejsť naozaj tvrdým testom. A keď chcete chodiť po mestách, ktoré majú aj nejakú historickú hodnotu, je veľmi pravdepodobné, že budete potrebovať aj vysokú školu, ktorá sa s týmto nevyhnutne spája.

ipad

Práca pre dobrodruhov
Ak nemeníte destináciu každý deň, je veľmi pravdepodobné, že zostanete niekoľko mesiacov na tom istom mieste a že budete neustále aj na tie isté miesta chodiť, čo nevyhovuje úplne každému. Ako každá práca aj táto sa môže stať po čase dosť rutinnou. No napriek tomu je to niečo, čo ľudia milujú. Strávia čas niekde, kde sa im páči, spoznajú úplne nových ľudí a často si nájdu priateľov zo rôznych kútov sveta. Predsa len, istú dobu žijete práve tam, kde pracujete. A kto by nechcel dlhšiu dobu žiť v Španielsku alebo Grécku?