Menu

Tekuté zlato nazývané včelí med

0 Comment


Okrem toho, že sa dá využiť ako prírodné sladidlo či ako zdroj energie, má aj oveľa viac využití, ktoré sú pre zdravie človeka naozaj výhodou. Pýtate sa o aké využitia teda ide?

med
 
Jedno z využití, ktoré pozná snáď každý je práve to, že med je vhodný pri prechladnutí. Tiež pri chrípke či problémoch s dýchacími cestami. Je vhodný rovnako tak pri zápche alebo naopak pri hnačke a celkovo podporuje dobrý chod trávenia. Pre iné žalúdočné problémy ako sú napríklad vredy či zápal čreva je to naozaj dobrý liek. Blízke sú mu tiež problémy srdca, na ktoré má dobrý vplyv. A v prípade, že vás bolí hlava, niet lepšieho lieku ako čerstvý med.
 
Ak máte problémy so spánkom a nechcete už viac jesť tabletky na spanie, skúste toto tekuté zlato. Stačí si rozpustiť trochu medu v teplom mlieku a pred spaním to vypiť. Váš spánok bude neprerušovaný a zaspávať budete bez akýchkoľvek problémov. To je predsa skvelé, nemyslíte?

medovina
 
O nasledujúcej skutočnosti možno viacerí z vás nevedeli. Ide práve o to, e med možno využiť ako antibiotikum, čo sme už spomínali. Rovnako tak ho však možno použiť aj ako dezinfekciu. Rany sa po nanesení medu budú hojiť lepšie a rýchlejšie.
 
Začal vám med doma kryštalizovať? Chystáte sa ho teda vyhodiť alebo ho nechcete už používať ako liek lebo si myslíte, že už nemá také blahodarne účinky? Mýlite sa! To, že váš med začne kryštalizovať ešte neznamená, že stráca na kvalite. A ak vám takéto skupenstvo prekáža tak vložte pohár s medom do horúcej vody a postupne ako sa bude zohrievať sa bude opäť vracať do pôvodného skupenstva.
 
Med je dobrým pomocníkom aj pri kráse. Ak trpíte akné tak ho rozhodne vyskúšajte. Vašu pleť vyčistí a budete sa cítiť sviežo. Dajú sa z neho vyrobiť rôzne masky na pleť, ktoré si určite zamilujete. A to nie je všetko. Okrem pleti je použiteľný aj na vlasy. Masky a zábaly na vaše vlasy posilnia dodajú im lesk a na dotyk budú jemné. To predsa stojí za vyskúšanie nie?

sklizeń
 
Už ste sa teda dozvedeli mnoho informácii o mede a na záver treba pripomenúť, že stačí lyžička denne každé ráno a budete plný energie a zdravie vám bude vďačné. Opatrnosť treba však zvýšiť v prípade, že máte problémy s alergiou na peľ. Med by vám mohol uškodiť preto to treba popredu konzultovať s lekárom. Užívajte si každú lyžičku medu a doprajte svojmu zdraviu vyšší komfort.