Menu

Zlepšite si angličtinu na internete

0 Comment


Učenie angličtiny je vďaka internetu také jednoduché.
Prepnite si v nastaveniach na pracovnej ploche jazyk na angličtinu
Rovnako tak spravte aj na vašom internetovom prehliadači.
Nezabudnite si takto nastaviť ovládanie aj vo vašom smartfóne.

londýn

Sledujte  filmy a seriály s anglickými titulkami. Najlepšie tie, ktoré ste už videli, aby ste neboli frustrovaní, že vám uteká pointa pre jazykovú bariéru. Ak je to pre vás aj tak náročné, skúste najskôr film sledovať so slovenskými titulkami.
Nájdite si svojho anglicky hovoriaceho kamaráta na četovanie a videohovory. Nájsť človeka hovoriaceho po anglicky s rovnakými záujmami, s ktorým si budete mať čo povedať nie je až také ťažké. Môžete použiť Instagram, Facebook, Whatsapp, Skype, Omegle, Myspace, Snapchat…Snažte sa spriateliť s človekom, pre ktorého je angličtina jeho rodným jazykom. Tak sa dostanete k skutočnej hovorovej angličtine a priučíte sa veľa novým a praktickým veciam.

Porozumejte slovám svojich obľúbených piesní a naučte sa ich text naspamäť. Hudba vám pomôže zapamätať si text a vám sa tak vryjú frázy z piesne do hlavy a môžete ich kedykoľvek použiť. Ešte efektívnejšie bude, ak si budete pieseň spievať nahlas.

Stiahnite si aplikáciu Duolingo do vášho smartfónu a učte sa vďaka nej nové slovíčka. Môžete si vybrať level pokročilosti a nastaviť si stupeň intenzity učenia. Aplikácia vám bude pripomínať, aby ste nezabudli na svoju dennú dávku angličtiny.

ulice

Čítajte denne správy zo sveta zo svetových denníkov akými sú New York Times alebo Daily Sun. Spravte si z toho vašu rannú rutinu.
Hrajte hry zamerané na zdokonaľovanie angličtiny.
Čítajte blogy o témach, ktoré vás zaujímajú.

Čítajte online knihy a popri tom si v prekladači vyhľadávajte slová, ktorým nerozumiete. Založte si zápisník, do ktorého si budete značiť nové slová a frázy. Raz týždenne požiadajte niekoho blízkeho, aby vás preskúšal z novonadobudnutých vedomostí.