Menu

Tieto filmy musíte vidieť aspoň raz

0 Comment


Klub bitkárov (film z roku 1999)
Začínam s touto kultovou klasikou, pretože je absolútne obľúbený filmový trhák. Príbeh sa točí okolo nemenovaného protagonistu, ktorý v snahe prekonať svoje boje s maskulinitou a konzumom, začína pôsobiť v bojovom klube „ako radikálnou formu psychoterapie“. Tento film sa najlepšie sleduje bez spojlerov, takže sa nemusíte nikam obzerať. Len to sledujte.

popcorn.jpg
 

Krstný otec  (prvý diel z roku 1972)
Kto nepočul o krstnom otcovi. Slávny „The godfather“. Tento film sa točí okolo vypuknutia mafiánskej vojny, ktorá sa odohrala koncom štyridsiatych rokov 20. storočia v New Yorku. Krstný otec bol všeobecne považovaný za jeden z „najväčších filmov vo svetovej kinematografii“ a za jeden z najvplyvnejších. Ak to nestačí na to, aby ste si ho pozreli, neviem teda čo bude.
 
Forrest Gump (ďalší film z roku 1994)
Zdá sa, že ide o opakujúcu sa tému s filmami založenými na románoch. Príbeh ukazuje úžasného Toma Hanksa a ukazuje naivný život Forrest Gumpa počas niekoľkých desaťročí, ktorý je svedkom a dokonca sa zúčastňuje na niektorých najpamätnejších udalostiach konca 20. storočia. Je to ľahkomyseľný film, ale môže vás prinútiť cítiť sa veľa emócií naraz. Na záver dodám, že je určite nevyhnutnosť pozrieť si ho.kamera.jpg
 
Pulp Fiction (znovu film z roku 1994)
Toto majstrovské dielo Quentina Tarantina je komédiou a drámou zároveň. Vďaka svojmu ironickému mixu násilia a humoru a množstva odkazov v pop-kultúre bol tento film nominovaný na sedem oskarov. Hrajú: John Travolta, Samuel L. Jackson a Uma Thurman. Pulp Fiction spája dejové línie mafiánov z LA, okrajových hráčov, maloletých zločincov a záhadnej aktovky. Tento film by sa mohol rozobrať a analyzovať naveky, ale najlepší spôsob, ako sa dostať do všetkých tých zaujímavých analytických diskusií, je pozrieť si ho.

Vykúpenie z väznice Shawshank (film z roku 1994) 
Bankár Andy Dufresne je usvedčený z dvojitej vraždy, aj keď naďalej vyhlasuje svoju nevinu.Potom je odsúdený na doživotie v štátnej väznici Shawshank, kde sa stretne s „Redom“ a čelítragickej realite väzenského života. Myslíš, že trochu oranžová je nová čierna? Alebo možnonie! Stojí za to, si tento film pozrieť.