Menu

Agility s králikom

0 Comment


Máte doma králika, alebo zajačika? Máte problém s jeho hyperaktivitou a zároveň hľadáte nejakú zábavku? Tak vyskúšajte agility.
 
Pri slove agility vás pravdepodobne napadnú psi, ktorí preskakujú cez prekážky, prebiehajú cez tunely a lozia po rôznych hojdačkách a lavičkách. Táto predstava je správna, no niečo podobné môžete vykonávať aj so svojim králikom. Tieto zvieratká taktiež obľubujú skákanie a hlavne pohyb. Preto je pre nich táto aktivita nanajvýš vhodná. Napríklad v Čechách, by ste nemali problém nájsť viacero klubov, v ktorých sa tejto aktivite venujú profesionálni tréneri. Na Slovensku je to bohužiaľ trošku iné. Našťastie nepotrebujete až tak veľa na to, aby ste sa mohli so svojim zvieratkom takto zabaviť aj na vlastnom pozemku, alebo pokojne v obývačke.
 
králík)

Prečo práve agility?
 
Pri tomto športe sa v prvom rade vaše zvieratko dostatočne vybije. Králiky a zajace sú povestné tým, že v momente, keď sa začnú nudiť, dokážu vo vašom byte narobiť poriadnu neplechu. Ak si myslíte, že zamknutá klietka pomôže, ste na omyle. Tieto zvieratká majú neskutočnú silu a energiu, zdolať klietku a prehrýzť káble vo vašej spálni, či kuchyni, preto pre nich nie je žiadny problém. agility je zároveň veľmi dobrým spôsobom, ako sa začnete hýbať i vy. takže odhoďte všetky predsudky a HOP do toho!
 
Ako začať
 
Ak sa chcete tejto aktivite venovať, budete potrebovať niekoľko pomôcok. Základom sú kvalitné popruhy. Zajac vám totiž nebude cez prekážky skákať rovnako ako pes, teda na voľno, musíte ho na nich takpovediac naviesť. Popruhy by mali byť dostatočne mäkké a hlavne pohodlné. Ideálne sú tie, ktoré na prvý pohľad pripomínajú skôr oblečenie. Takto vaše zvieratko nebude pociťovať žiadne nepohodlie.

králíček
 
Prekážky si môžete vyrobiť pokojne aj z kartónových škatúľ, dosiek, alebo kusov dreva. V tomto smere sa fantázii medze nekladú. Nezabudnite taktiež na dostatočnú motiváciu. V prípade týchto zvierat hovoríme najmä o nejakej výbornej pochúťke.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup