Menu

Krásna pleť vďaka zdravšej strave

0 Comment


Podľa mojich skúseností sú kožné problémy zvyčajne spojené so štyrmi primárnymi oblasťami – tráviacou dysfunkciou, hormonálnou nerovnováhou, nedostatkom živín alebo nahromadenými toxínmi.

make up

1)Tráviaca dysfunkcia
Súvislosť medzi tráviacim systémom a pokožkou je všeobecne známa www.berberich.sk/zbavte-sa-zavislosti-od-cukru-a-ziskajte-cistu-plet/. Antibiotiká sa často používajú na liečbu kožných problémov, a všimli ste si, že pri užívaní antibiotík vyzerá vaša pokožka perfektne? Je to preto, že antibiotiká zabíjajú baktérie, ktoré žijú v tráviacom systéme. Problém je, že antibiotiká zabíjajú tak dobré ako aj zlé baktérie. Zlé baktérie majú tendenciu byť hlavnou príčinou mnohých problémov s kožou a až kým prirodzene nevytvoríte rovnováhu v črevách prostredníctvom zdravých potravín a životného štýlu, bude ťažké udržať si jasnú pleť.

2)Hormonálna nerovnováha
Muži a ženy majú rovnaké hormóny, len v rôznych pomeroch. Malé zmeny hladín hormónov môžu spôsobiť veľké zmeny v tom, ako vyzeráte a cítite sa. Súvislosť medzi hormónmi a kožnými problémami je najčastejšie pozorovaná u detí, ktoré prechádzajú pubertou, pri hormonálnej substitučnej liečbe u žien, pri chorobách štítnej žľazy. Hormonálny systém (endokrinný systém) je pomerne zložitý a keď nastane nerovnováha z dôvodu chudobných potravinových možností, stresu, toxínov, môžu vzniknúť kožné problémy.

3)Nedostatok živín
Vaše telo si vyžaduje dostatočný príjem živín (vitamínov, minerálov, mastných kyselín, aminokyselín). Keď máte nedostatok konkrétnej živiny, vyskytnú sa problémy a mnohokrát sa prejavia ako kožné problémy. Nedostatky živín môžu vyplynúť z porušeného zažívacieho systému a tiež môžu viesť k narušeniu hormonálneho systému.

zelenina

4)Hromadenie toxínov
Toxínom sme vystavené po celý deň – či už ide o dýchanie vzduchu po ceste do práce, alebo pitie šálky kávy, sprchovanie, používanie telového mlieka. Všetky tieto zlé baktérie, o ktorých sme sa už zmienili, produkujú toxíny. Našťastie naše telo má niekoľko prirodzených mechanizmov na odstránenie týchto toxínov (pečeň, obličky, črevo, pľúca, koža). Stáva sa však, že sa telo preťaží týmito toxínmi, čo vedie k ich hromadeniu v tele. Keď sa zbavíme toxínov, vyčistí sa aj naša pleť.